• ŠD – Drakiáda

• Podzim je tu a s ním již tradiční družinová Drakiáda.

V pátek 4. října se na cyklostezce proháněly děti a jejich pestrobarevní draci ze všech oddělení ŠD.

I přesto, že se někteří draci propletli, zamotali, utrhli či vůbec nevzlétli, páteční odpoledne se vydařilo. :-)

Renata Kyseláková

• Ukliďme svět, ukliďme Česko

• Naše škola se i v letošním školním roce zúčastnila dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, která proběhla na různých místech celé ČR. My jsme se s žáky 5. – 9. ročníku přidali v pátek 20. září.

Uklízelo se v Nezamyslicích a blízkém okolí. Všem, kteří se zapojili, patří velká pochvala. Nám všem se žije daleko líp, když prostředí kolem je čisté a hezké. Už se těšíme na další velký úklid.

• Projekt školní družiny - Hydrobiologie

• Dne 11. 9. v rámci projektu Výuka bez překážek II se děti 2. a 3. třídy školní družiny vydaly spolu s vychovatelkami na krásný výlet spojený s výukovým programem Hydrobiologie o poznávání přírody v biokoridoru Hloučela v Prostějově.

Již cesta vlakem a slunečné počasí slibovaly příjemný zážitek. Jely s námi dvě zkušené lektorky z prostějovského Ekocentra Iris. Pro děti si nachystaly pestré pásmo her s poznáváním života ve vodě, vodních živočichů a rostlin v okolí vodních toků.

Nejatraktivnější byla práce s planktonní síťkou, do které děti lovily vodní živočichy.

Zpáteční cestu do Nezamyslic nám zpříjemnilo sladké občerstvení a plno hezkých dojmů.

Vychovatelky Kateřina Dostálíková a Iva Friedbergová

• ŠD – VIDA Brno

• 17. září 2019 navštívilo 98 dětí školní družiny vědecký zábavní park VIDA u brněnského výstaviště.

Akce byla pro děti hrazena z projektu Výuka bez překážek II a probíhala za přítomnosti vyškoleného personálu VIDA centra, slečny Zuzany Pěnčíkové, a vychovatelek ŠD.

Děti byly rozděleny do tří skupin podle věku a schopností.

Expozice byla systematicky rozčleněna do tematických okruhů. Například v sekci lidského těla si žáci vyzkoušeli, na jakém principu funguje lidské srdce, v dalších úsecích si vyzkoušeli, jak vzniká zemětřesení, tornádo a další přírodní jevy. Modely byly propracované, tudíž udržely pozornost dětí po celou dobu prohlídky.

Akce měla na děti velmi pozitivní vliv, protože spojila dohromady výuku fyziky, zeměpisu, biologie a chemie a díky zjednodušenosti a názornosti si děti snadno zapamatovaly principy jednotlivých modelů.

Nově nabyté zkušenosti a znalosti si děti určitě přenesou do každodenního života.

Jana Fialová

• Republikové finále OVOV Brno

• Ve dnech 4. – 6. září 2019 se na brněnském atletickém stadionu konalo 10. republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Naše škola měla v této prestižní soutěži své silné želízko v ohni.

Tereza Račanská, žákyně 9. B, ve dvou dnech absolvovala náročných deset atletických disciplín. Mezi velkým množstvím atletů se vůbec neztratila, nádavkem si vylepšila několik svých osobních rekordů.

Tereze blahopřejeme k dosaženému úspěchu a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme hodně sportovního štěstí do dalších závodů.

Mgr. Hana Kubíková

• projekt Čtení pomáhá

• Tento rok jsme se v Žákovském parlamentu shodli, že se zapojíme do charitativní činnosti trošku jinak.

Velmi se nám zalíbil projekt Čtení pomáhá, který zaštiťuje úžasná osobnost pana Zdeňka Svěráka. Žácisi vyberou knihu z nabídky, po přečtení vybrané se dotyčný/á otestuje čtyřmi otázkami a pokud uspěje, „dostane“ 50,-, které věnuje na vybraný charitativní projekt.

Každá třída bude přihlášena pod jménem svého třídního učitele, abychom ke konci školního roku (zřejmě v květnu) mohli odměnit třídu největších čtenářů.

Děkujeme našim učitelům a učitelkám za pomoc a podporu, že jdou do toho s námi, a svým kamarádům přejeme příjemné chvíle nad písmenky a mnoho krásných příběhů.

váš Žákovský parlament

• ŠD - Kino Němčice nad Hanou - 6. 9. 2019

• Osmdesát dětí, z toho třicet z 1.třídy, se opět po roce - první pátek v měsíci září - vydalo do Němčic do kina na filmový příběh „Psí domov“.

S napětím i dojetím tak děti zhlédly dobrodružství štěněte Belly a jeho páníčka Lucase.

Noví přátelé, nebezpečí a nástrahy neznámého světa vehnaly všem slzy do očí, ale nakonec tento dojemný příběh skončil happy endem.

Při zpáteční pěší cestě nás zastihl svěží déšť, a tak došlo i na pláštěnky. Ale ti nejstatečnější si nakonec užili spaní ve škole. :-)

Renata Kyseláková