• Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Suplování byla aktualizována
 • Písařík je nejlepším časopisem žáků 2. stupně v republice

  Písařík je nejlepším časopisem žáků 2. stupně v republice

  V pátek 9. listopadu se na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně konalo celostátní setkání finalistů soutěže „Školní časopis roku 2018“.

  Zástupci naší redakce – Simona Procházková, Patrik Havlíček, David Sluka, Ondřej Matušinec a Petr Mlčoch – se zúčastnili nejen slavnostního vyhlášení celostátního kola soutěže, ale také se aktivně zapojili do novinářských dílen, workshopů s fotografy či žurnalisty a do dalších akcí pořádaných v rámci akce Multimediální den.

  Redaktoři si mohli vyzkoušet, jak se natáčí profesionální kamerou České televize, napsali svůj článek pro ČTK a zasoutěžili si s Českým rozhlasem.

  Mezi nejzajímavější stánky na multimediálním jarmarku v atriu však patřilo stanoviště Brněnského deníku Rovnost, odkud jsme si odnesli titulní stránku tohoto deníku s naší fotografií a dozvěděli jsme se více o tom, jak se vyrábí noviny. Velice nás potěšila vstřícnost a milý přístup šéfredaktora Brněnského deníku Vojtěcha Kučeráka.

  A jak jsme v soutěži školních časopisů dopadli?

  K naší obrovské radosti jsme v hlavní kategorii Tištěný časopis žáků 2. stupně ZŠ obsadili 1. místo. 

  Redakce získala ještě další dvě umístění, a to:

  • 2. místo v kategorii - Grafika
  • 4. místo v kategorii - Webový časopis žáků ZŠ

  Tento úspěch byl společným dílem celé redakce, která na tvorbě časopisu pracovala celý rok. Všem redaktorům a redaktorkám za jejich práci děkuji a blahopřeji jim k tomuto skvělému výsledku.

  Mgr. Jarmila Krupičková

 • Stromy svobody

  Stromy svobody

  V rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa vysadili 26. října žáci 9. tříd v areálu za zdravotním střediskem dvě lípy jako symbol zmíněného výročí a současně symbol svobody, demokracie a národních tradic. Zúčastnili se jak někteří zaměstnanci naší školy, tak i vedení městyse Nezamyslice. Paní místostarostce D. Pavlíkové děkujeme za pomoc při organizaci akce.

                                                                                                                      Mgr. Dana Svobodová

 • ŠD - zimní skřítek - 5.11.2018

  ŠD - zimní skřítek - 5.11.2018

    „Dříve než začne předvánoční shon

    a zazní vánoční zvon …     

   

  …přišli rodiče 6.odd. ŠD, aby si s dětmi vytvořili zimního skřítka.

  Nad vyráběním sice převzaly vládu děti, ale poté každý sám za sebe, do naší čertovské galerie, namaloval opravdového čerta. 

  Povedené obrázky i skřítky můžete shlédnout ve fotogalerii.

                                                                                              Kyseláková R.

 • PIŠQWORKY - oblastní turnaj

  PIŠQWORKY - oblastní turnaj

  Dne 7. 11. 2018 se 5 žáků z 9. B a 5 žákyň z 8. B zúčastnilo oblastního turnaje celostátní soutěže v Pišqworkách na Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově. Turnaj to nebyl jednoduchý, naši žáci se museli utkat nejen se soupeři ze základních škol ale i se zkušenými hráči ze středních škol a gymnázií z Prostějova a okolí. Přesto se deváťákům podařilo postoupit ze skupiny z prvního místa, probojovali se mezi 4 nejlepší týmy a nakonec skončili na krásném 3. místě. Osmačky se museli hned ve skupině popasovat s nejsilnějšími hráči a ze skupiny bohužel nepostoupili. Všichni hráči dali do turnaje maximum a děkujeme za skvělé reprezentování naší školy. Gratulujeme žákům z 9. B za výborné umístění – Ivetě Kocourkové, Kateřině Kocourkové, Vojtěchu Kuchařovi, Adamu Otáhalovi a Pavlu Šťastnému.


  J. Balážiová

 • Vítězství v okresním kole florbalu - mladší dívky (4.- 5. roč.) - 6.11.2018

  Vítězství v okresním kole florbalu - mladší dívky (4.- 5. roč.) - 6.11.2018

  V úterý 6. listopadu 2018 se konalo tradiční okresní kolo celorepublikového turnaje ČEPS CUP. Do letošního ročníku je přihlášeno rekordní množství týmů. Naše holky bojovaly tak skvěle, že se staly vítězkami turnaje a postupují do krajského kola!

  Postupně dívky vyhrály 6:1 s týmem ze ZŠ Ptení, dále remizovaly s dívkami ze ZŠ Němčice nad Hanou a nakonec porazily 5:3 dívky ze ZŠ Železného Prostějov. Nejen díky početným skvělým trefám zejména Terezky Rumplíkové a dobrým obranným zákrokům Emy Fidermákové v bráně dívky postoupily. Hlavně všechny bojovaly svorně jako jeden tým a již se těší do dalších zápasů turnaje!

  Mgr. Petr Jordán

 • 3. místo v okresním kole florbalu - starší dívky (6.- 7. roč.) - 2.11.2018

  3. místo v okresním kole florbalu - starší dívky (6.- 7. roč.) - 2.11.2018

  Dívky ze 6. a 7. ročníku s obavami nastupovaly do turnaje a netušily, co je čeká. Po prvním prohraném zápase se ZŠ Majakovského Prostějov již začaly bojovat a po výhře 4:3 nad hráčkami ze ZŠ Železného chtěly bojovat o 2. místo. Narazily na silný tým ze ZŠ Nemčice nad Hanou a po prohře jim patřilo pěkné 3. místo na okrese  v této soutěži.

  Až později si dívky uvědomily, že mnohé z nich překonaly pomyslnou vyšší laťku v tomto sportu, což jim dodalo chuť pro další sportování!

   

  Mgr. Petr Jordán

 • Zaměstnanci
  7. 11. 2018

  Aktualizovali jsme modul Zaměstnanci

 • ŠD - Učme děti tradicím

  ŠD - Učme děti tradicím

  Vychovatelky i děti ze ŠD se těšily, že přispějí svou troškou k naplnění tradic a stoletému výročí založení republiky. ŠD vysadila dvě lípy v prostorách domova pro seniory. Při této příležitosti jsme navštívili přítomné babičky a strávili s nimi pár hezkých chvil.

  Do Domova se v nejbližších dnech vrátíme s překvapením. A věřte, že se bude na co těšit!

   

  Jana Fialová

 • Oslavy 100 let republiky - 26.10.2018

  Oslavy 100 let republiky - 26.10.2018

  Do galerie Oslavy 100 let republiky - 26.10.2018 byly přidány fotografie.

 • Klub přátel školy
  3. 11. 2018

  Aktualizovali jsme modul Klub přátel školy

 • Halloween ve školní družině

  Halloween ve školní družině

  24. října 2018 se ve všech odděleních školní družiny uskutečnil již tradiční podzimní motivační večer, který jsme převzali od anglosaských zemí – Halloween. Abychom si vytvořili skutečnou hallowenskou atmosféru, všechna oddělení si krásně vyzdobila třídy ručně vyřezávanými dýněmi, obrázky se strašidly, netopýry, světýlky.

  Jako každý rok jsme uskutečnili průvod kolem okolí školy, a tak mohli kolemjdoucí tento večer potkávat různá zombie, čarodějnice, kostlivce.

  Poté jsme se odebrali do tříd, kde nás čekala spousta hezkých her a dobrot, které připravili rodiče, za což všem patří velké poděkování.

                                                                                                                     Iva Friedbergová, vychovatelka

 • 30. 10. 2018

  Aktualizovali jsme modul Klub přátel školy

 • ŠD - Škola pečení

  ŠD - Škola pečení

  V pátek 19. října se chodbami Masarykovy ZŠ v Nezamyslicích vinula libá vůně. Procházející žáci, učitelé i náhodní kolemjdoucí z řad rodičů se s údivem rozhlíželi kolem sebe a snažili se najít místo, odkud vycházela. Tím místem byla školní družina 5. a 6. oddělení.

  První, kdo trefil hřebíček na hlavičku, byla paní uklízečka. Zvědavě otevřela dveře, po očku pokukávala po místnosti a s údivem sledovala děti při práci. 

  Malí kuchaři byli tak zabraní do práce, že si její přítomnosti ani nevšimli. Dokončovali poslední várku k pečení. 
  Stejně tak důležité, jako příprava těsta a náplně, bylo i výsledné upečení. O to se nám postaraly paní kuchařky Masarykovy ZŠ, kterým bych chtěla touto cestou mnohokrát poděkovat. V pátek zavoněly chodbami školy růžičky z listového těsta s jablky. 

  Chtěla bych ještě jednou poděkovat všem zúčastněným za přístup a práci, kterou odvedli. A taky babičce za recept …

  Jana Fialová a Renata Kyseláková
   

 • ŠD - Cesta do pravěku

  ŠD - Cesta do pravěku

  Dne 10. 10. 2018 jsme v prvním a čtvrtém oddělení ŠD zažili cestu do pravěku. 

  Děti vytvořily tlupy pravěkých lovců. Tyto tlupy mezi sebou soutěžily v několika disciplínách orientovaných na dovednosti a znalosti potřebné pro přežití v pravěku.

  V první disciplíně museli nejlepší lovci ulovit mamuta. Ve druhé disciplíně celá tlupa luštila hádanku zaměřenou na význam ohně pro člověka. Třetí disciplínou byla výroba náhrdelníku pro náčelníkovu ženu. Ve čtvrté disciplíně malíři vyzdobili jeskyni kresbami mamuta. Přenesení zraněného člena tlupy k šamanovi bylo poslední disciplínou. 

  Po splnění všech úkolů pověřili náčelníci nejlepší stopaře, aby našli zakopané zásoby. Po jejich objevení, byli odměněni všichni pravěcí lidé, aby načerpali síly na blížící se zimu.
                                                                                                                     

  Hana Dostálová

 • Exkurze do pravěku

  Exkurze do pravěku

         V pátek 5. října 2018 jsme navštívili Muzeum Vyškovska. Vystavovali tam staré nádoby, zbraně, kameny a dokonce i kosti. Měli pro nás velice zajímavou přednášku o tom, jak se dříve na Vyškovsku žilo. Nejvíce se nám líbila kostra ženy, šperky, různé zbraně od pazourků až po sekery a malé meče ze železa. Potom nás vzali ven a rozdělili do skupin. Hráli jsme si na lovce a archeology. V roli lovce jsme se naučili vrhat oštěpem nejprve jen vlastníma rukama a poté i s pomocí vrhače. Jako archeologové jsme v podzemí muzea z písku vyhrabávali různé nálezy od kamínků až po kostru. Na závěr jsme si v dílničce vyrobili misku z keramiky. Všichni jsme byli s výletem spokojeni a líbilo se nám tam.

  Jáchym Košárek a Nela Jordánová, žáci 4. A

 • ŠD - Návštěva kina - 12. 10. 2018

  ŠD - Návštěva kina - 12. 10. 2018

  Vážení čtenáři,

  není tomu ani měsíc, co jsme se školní družinou podnikli cestu za kulturou do kina v blízkých Němčicích. Tehdy jsem kvitovala pozitivní ohlasy a v opojení dobré nálady slíbila, že návštěva kina nebyla zdaleka poslední v tomto roce.  Koncem minulého týdne jsme se po společné dohodě s ostatními zaměstnanci školy rozhodli přání dětí znovu realizovat.

  V němčickém kině nám tentokrát promítali film Pat a Mat znovu v akci.  Komedie, kterou zná každý z nás. O ději je vcelku zbytečné se rozepisovat, dvě kreslené postavičky „udělej si sám“ kutilů, které svými počiny baví to nejširší publikum. Vybavíme si je všichni a ani nemusíme sahat hluboko do paměti. V našich hlavách zanechali nesmazatelnou stopu, občas podpořenou výtvory Patů a Matů v podobě lidí z našeho nejbližšího okolí. 

  Děti byly z představení nadšené. Určitě jste si všimli neustále narůstající frekvence kulturních akcí spojených s provozem školní družiny. Já s ostatními vychovatelkami věříme, že další představení, na které se s družinou vypravíme, bude minimálně stejné úspěšné jako to předchozí. :-)

  Jana Fialová

 • ŠD - Pouštění draků

  ŠD - Pouštění draků

  4. 10. 2018 jsme ve školní družině pouštěli draky. Část dětí si draka přinesla z domova a část si ho vyrobila ve školní družině. Všichni majitelé draka obdrželi pilotní průkaz. Již od oběda jsme pozorovali počasí. Sluníčko krásně svítilo, ale vítr nás zradil, bylo úplné bezvětří.      

  Aby piloti draky udrželi ve vzduchu, museli stále běhat. Přes tyto překážky se jim podařilo ve vzduchu draky udržet. A pokud draci spadli? Piloti byli vytrvalí a opět se je snažili dostat do vzduchu. Některým dětem draci létali lépe, jiným hůře, ale úsilí se vyplatilo všem.

  Za snahu byly všechny děti oceněny.
                                                                                                         

  Hana Dostálová

 • Burza práce a vzdělání Prostějov 2018

  Burza práce a vzdělání Prostějov 2018

  V úterý 2. října 2018 jsme s žáky devátých tříd navštívili tradiční Burzu práce a vzdělávání v Prostějově. Pod dohledem organizátorů burzy se až po okraj naplnil Společenský dům zajímavými stánky a pestrými stanovišti nejen středních škol a učilišť olomouckého kraje, ale i okolních firem, zejména z oblasti průmyslu. Nabídka oborů a případného pracovního uplatnění byla a je opravdu pestrá a žáci se tak měli šanci, za doprovodu průvodců a posléze i samostatně, dobře seznámit s „vytouženým“ oborem či obory. Velkým pozitivem je, že jsou do této akce zapojeni předně studenti nabízejících se škol, kteří mohli našim žákům odpovědět nejlépe, co studium a praxe na té které škole obnáší. Z burzy tak deváťáci odjížděli obohaceni nejen o celou řadu informací o budoucích školách a zaměstnání, ale také s plnými batohy propisek, bločků, sladkostí a jiných propagačních materiálů. Nám nezbývá než jim při výběru budoucího studia popřát „šťastnou ruku“.

  Za doprovodný tým z řad pedagogů

  Ondřej Čáp & Marie Benešová

stránka:

Kontakt

 • Masarykova základní škola a mateřská škola Nezamyslice
  1. máje 234
  79826 Nezamyslice
 • (+420) 582 388 120

Fotogalerie

Zvonění na ZŠ

Hodina Čas
1. hodina 7:30-8:15
2. hodina 8:25-9:10
3. hodina 9:30-10:15
4. hodina 10:25-11:10
5. hodina 11:20-12:05
6. hodina 12:10-12:55
7. hodina 13:00-13:45
8. hodina 13:50-14:35

 

Počítadlo návštěv

TOPlist

Sobota 17. 11. 2018