• Halloween ve školní družině

• Ve čtvrtek 24. října jsme se opět i my ve školní družině ponořili do tajemné atmosféry tradičního anglosaského lidového svátku.

Nejmladší děti z 5. a 6. oddělení se oblékly do strašidelných kostýmů a se svými vychovatelkami chodily od domu k domu a „koledovaly" sladkosti. Poté si ve třídě zahrály spoustu zábavných soutěží spojených s touto tématikou.

Pro starší děti z 1. a 4. oddělení byla připravena strašidelná stezka odvahy s mnoha překvapeními a nevyzpytatelnými úkoly. Nejstarší děti z 2. oddělení si vyzkoušely práci s barvami na obličej a vytváření děsuplných masek.

Vychovatelky školní družiny

• Mladý chemik

• V týdnu před podzimními prázdninami proběhla v hodinách chemie soutěž Mladý chemik, která je zaměřena na propagaci chemie na základních školách.

Žáci devátých tříd prokázali patřičné vědomosti z chemie a tři nejlepší postoupili do krajského kola, které se bude konat 16. 12. 2019 v Olomouci.

Výsledky:

1. místo Simona Procházková (9. B), 2. místo Simona Holešová (9. B) a 3. místo Natálie Stőrová (9. A).

Mgr. Anna Lovichová

• "Lavičky" - děti sobě - 23.10.2019

• Ve středu 23. 10. 2019 přijalo pozvání Žákovského parlamentu na akci s pracovním názvem Lavičky ( "Děti sobě") celkem 18 dětí, ti menší v doprovodu dospělého. Mlha se rozestoupila a sluníčko se dívalo, jak nám půjde práce od ruky. Na dvoře jsme roztáhli plachty, rozmontovali lavičky, obrousili kov i dřevo a mohlo se začít natírat. Spodní kovová konstrukce dostala modrou barvu, horní prkna žlutou.
          Všichni projevili obrovskou chuť a nadšení, takže bylo brzy hotovo a mohli jsme si dát sušenky, poumývat nářadí a hurá domů psát úkoly.
          Všem šikulům děkujeme a přejme si vespolek, ať lavičky vydrží dlouho krásné, stejně jako váš pocit z dobře vykonané práce.

Jana Kocourková (školní parlament)

(Pozn. lavečky slouží dětem pro odpočinak na školních chodbách během přestávek)

• ŠD - Opékání hadů

• „Praskání dřeva, mihotající plamínky a linoucí se vůně opékaných hadů...“ - tak tohle byla podzimní předhalloweenská idylka dětí 5. a 6. oddělení ŠD.

Sladké těsto jim 23. října připravily vychovatelky Renata Kyseláková a Jana Fialová.

Jeho namotávání na klacík i opékání už bylo úkolem dětí. A i když jim někteří hadi na povrchu zčernali – chutnali báječně. :-)

Renata Kyseláková

• Jóga ve ŠD

• Pravidelně, každé pondělí, si děti v 5. a 6. oddělení mohou zacvičit jógu v rámci organizovaných činností ŠD.

Hravou formou přináší dětem klid a uvolnění, podporuje koncentraci, kreativitu, zlepšuje sebevědomí a vyrovnanost.

Cvičení vede zkušená a velmi trpělivá maminka, paní Soňa Málková, za což jí patří nesmírný dík.

Jana Fialová a Renata Kyseláková

• ŠD - Dýňování s rodiči

• Příjemně strávené odpoledne proběhlo v pátek 18. října v 5. a 6. oddělení ŠD.

Krásné počasí nás vybídlo při dýňování na školním dvoře rozloučit se s končícím létem a přivítat podzim.

Děkujeme rodičům a dětem za výzdobu chodby před školními družinami a těšíme se na další spolupráci.

Jana Fialová, Renata Kyseláková

• Měsíc říjen ve znamení malých kuchtíků - 5. a 6. odd. ŠD

• V měsíci říjnu se v 5. i 6. oddělení ŠD vařilo i peklo. Vůně pečených růžiček s jablíčky, toustů a nejeden bramborák provoněly nejen naši nově vybudovanou kuchyňku a třídy, ale i chodby naší školy.

Nejmladší kuchtíci se opravdu činili a už se těší na další kulinářské zážitky.

Renata Kyseláková @ Jana Fialová