• ČEPS CUP 2019 - zápasy o postup v Němčicích n.H. - 18.11.2019

• Do galerie ČEPS CUP 2019 - zápasy o postup v Němčicích n.H. byly přidány fotografie.

Jako každoročně se mladí hráči i hráčky florbalu snaží uspět v celorepublikové soutěži. Letos jsme pro změnu jeli v základním kole bojovat do Němčic n.H.

Jak to dopadlo? Dívky hladce vyhrály 7:1 nad soupeřkami z Němčic a postupují do krajského kola. Hoši bohužel nezačali zápas dobře. Prohrávali již 1:5, ale dokázali v druhé polovině zápasu srovnat na 5:5. Po těžkém boji nakonec podlehli 5:7. Hoši nepostupují, ale zaslouží velkou pochvalu.

Podpořit nás přijeli i někteří z rodičů a nemalou měrou pomáhal také pan učitel Petr Slouka.

Dívky postupují do Olomouce a nastoupí pravděpodobně v lednu ve složení: Barbora Přikrylová, Tereza Halouzková, Magdaléna Bosáková, Soňa Hrdá, Nela Jordánová, Sára Miková, Elen Tománková, Andrea Čoupková a Vendula Koutská.

V jiném turnaji zkusí znovu štěstí někteří hoši z týmu: Lukáš Janček, Lukáš Musil, Jakub Zelinka, Tomáš Krajčík, Jakub Oulehla, Robin Málek, Jan Vašina, Vojtěch Vašina, Filip Buriánek a Vojtěh Vláčil.

Na další zápasy se těší trenér P. Jordán

• Hladký postup mladších florbalistů do dalšího kola

• Ve čtvrtek 14. 11. 2019 se v Prostějově konalo okrskové kolo ve florbale hochů (6. a 7. ročník) o postup do okresního finále.

Hoši si zaslouží velkou pochvalu, neboť bez větších problémů postoupili. Nejprve zdolali vysoko 8:0 tým z Klenovic, potom vedli nad sportovní školou ZŠ Melantrichova již 3:1, ale soupeři (většinou zdatní lední hokejisté) vyrovnali na 3:3. Poslední zápas s týmem ze ZŠ Olšany u PV byl již v pohodě odehrán s výsledkem 9:1.

V pondělí 25. listopadu 2019 budou bojovat ve finále tito hoši: Matěj Matušinec, Adam Přikryl, Daniel Antoníček, Lukáš Dvořák, Partik Musil, František Pavelka, Petr Špaček, Jiří Malík, Marián Čupka, Jakub Stýček a brankář Zbyněk Křepelka.

Budeme jim držet palce!

Mgr. Petr Jordán

• "Zvířátková svačinka" – 13. 11. 2019

• Deštivé počasí využily děti v 5. a 6. oddělení ŠD k vytváření zvířátkových svačinek.

Maminky připravily svým dětem množství různých ingrediencí, takže bylo z čeho tvořit. Děti si mohly později pochutnat na hadech, ježcích, tučňácích, beruškách, pejscích a kočičkách. :-)

To byla ale skvělá pochoutka!

Jana Fialová a Renata Kyseláková

• Úspěch mladších žáků ve futsalu

• Ve čtvrtek 7. listopadu 2019 proběhlo v Prostějově 1. kolo futsalové ligy mladších žáků, ve kterém družstvo žáků naší školy vybojovalo první místo a vybojovalo tak postup.

Složení mužstva: Zbyněk Křepelka, Jiří Malík, František Pavelka, Ladislav Kadlec, Matěj Matušinec, Adam Přikryl.

Všem zúčastněným děkujeme a přejeme další úspěch v příštím kole.

Mgr. Petr Slouka

• Projektové vyučování v 6. A

• 5. 11. 2019 probíhalo v hodině přírodopisu projektové vyučování „VYTVOŘ SI SVOU BUŇKU“.

Buňka jako základní stavební jednotka všech živých organismů. Proto bylo důležité správně pochopit téma. A jak jinak než hrou. Myslím, že jsme si hodinu užili a procvičili a upevnili znalosti o stavbě buňky.

Mgr. Anna Lovichová

• „Cesta za Večerníčkem“ - 5. 11. 2019

• Deštivé počasí nepřálo aktivitám venku, a tak děti 5. a 6. oddělení ŠD strávily odpoledne zábavnou procházkou po škole.

Po cestě za Večerníčkem, který zanechával stopy v podobě pohádkových kartiček, se postupně vydávaly skupinky dětí z 1. tříd pod vedením svých starších kamarádů, kteří jim byli nápomocni při hledání a čtení otázek.

A které děti sledují Večerníček a znají naše pohádky?

1. místo: Tobiáš Nešpůrek, Natali Zavadilová, Adriana Vystavělová

2. místo:  Kamil Málek, Jan Zbořil

3. místo: David Přidal, Radim Hrdý, Vojta Kocourek, Sebastian Karalo

Renata Kyseláková & Jana Fialová

• Pečeme pizzu v 1. oddělení ŠD

• Ve čtvrtek 7. listopadu si děti mohly vyzkoušet, jak se peče pizza. Tu si připravily přesně podle svých představ a chutí. A s velkou chutí ji také po upečení snědly. :-)

Všichni se jako kuchtíci osvědčili a už se těší na další společné kuchařské zážitky.

Zuzana Kvintová