• Vánoční zdobení školního plotu se školním parlamentem

• Zima je období, které se  obvykle zdobí samo – sníh, mráz, jinovatka...Ta letošní zatím moc parády nenadělala, a proto se jí rozhodly pomoci děti z prvního stupně. Vytvořily nádherné obrázky, kterými ozdobily plot před budovou školy a uspořádaly tím venkovní výstavu.

Každý kolemjdoucí si tak může prohlédnout díla a ocenit nápaditost a um našich žáků/vašich dětí...a třeba přivoláme i pořádnou nadílku sněhu a ledu, abychom si dokonale užili vánoční prázdniny.

• Mladý chemik

• Dne 16. 12. 2019 se žákyně 9. B zúčastnily krajského kola soutěže Mladý chemik.

Ze 78 přihlášených žáků se nejlépe umístila Simona Procházková na krásném 34. místě.

Děkuji děvčatům za reprezentaci školy.

Mgr. Anna Lovichová

• Sněhuláci v ŠD

• Sněhulák u vchodových dveří naší školy přilákal pozornost dětí z 1. oddělení ŠD.

Děti se s radostí vyfotily a tady se můžete podívat, jak moc jim to sluší. 😊

• ŠD - Pečení perníčků a čertovské odpoledne

• Ve středu 4. 12. jsme s dětmi z 1. oddělení ŠD pekli perníčky. Připravené těsto děti vyválely, udělaly tvary různými vykrajovátky a nakonec upekly.

Na hotových perníčcích si smlsly hned následující den na čertovském odpoledni s diskotékou.

• ŠD - Turnaj ve hře Člověče nezlob se

• Ve čtvrtek 28. 11. a v pátek 29. 11. probíhal v 1. oddělení ŠD turnaj ve hře „Človeče nezlob se“.

Atmosféra byla skvělá, ale ne vždy odpovídala názvu této stolní hry. I přes to, že se některé děti zlobily a ukápla i nějaká ta slzička, všichni bojovali statečně.

Vítězem se stal Tomáš Žampach, druhé místo obsadil Dan Pinkas a na třetím místě skončil Jakub Křepelka.

Zuzana Kvintová

• Pečení vanilkových rohlíčků ve školní družině

• Vanilkové rohlíčky patří k Vánocům stejně tak jako kapr s bramborovým salátem. Tak jsme si je s blížícím se Štědrým dnem upekli ve školní družině.

Že se po nich doslova zaprášilo, se můžete zeptat svých dětí z 5. oddělení školní družiny. :-)

Jana Fialová

• Čertoviny ve ŠD

• 4. 12. se školní družina proměnila v malé peklo. Hemžili se tu čertíci i čertice a pod kotlem se tančilo, soutěžilo, jedlo, pilo …

Domů už odcházely jen hodné děti, i když KDO VÍ? – Možná každý z nás má kousek toho čertíka v sobě!

Renata Kyseláková a Jana Fialová