• Krajské kolo Zlatý list 2019

• Díky skvělému výsledku v oblastním kole, postoupilo družstvo starších žáků do krajského kola, které proběhlo 17. května v botanické zahradě a rozáriu Výstaviště Flora Olomouc.

Na trase bylo několik stanovišť (např. botanika, savci, dendrologie, geologie, práce pro přírodu, ochrana přírody, součástí byla i poznávačka).

V silné konkurenci dětí z gymnázií náš tým ve složení E. Podoláková, J. Račanská, J. Krajčík, O. Přidal a Z. Přidal obsadil 12. místo. Patří jim dík za reprezentaci naší školy.

• Keramikování v 5. a 6. oddělení ŠD

• Přesto, že se odpoledne 17. 5. vyčasilo, zůstali jsme tentokrát v 5. a 6. oddělení s dětmi ve školní družině. Čekal nás projektový den – keramikování ve ŠD s odbornicemi v oboru - s paní Krejčí a paní Sambunjak.

Děti si mohly vyrobit koníky, sovy, ptáčky, a dokonce zhlédnout točení na hrnčířském kruhu. To, že jsme začátečníci a máme se co učit, víme, ale jdeme do toho!!

A proto příští rok zařadíme do programu mimoškolního vzdělávání kroužek keramiky.

Jana Fialová a Renata Kyseláková

• Recitační soutěž

• Ve středu 15. května 2019 se konalo školní kolo recitační soutěže. Do přednesu se zapojilo 31 žáků z 1. až 9. tříd. Soutěžící byli rozděleni do pěti kategorií, kde poměřili své síly v této nelehké disciplíně.

Recitátoři přednášeli úryvky z poezie a prózy, dokonce zazněla i vlastní tvorba. Texty byly vážné i vtipné.

Nebylo jednoduché vybrat vítěze, neboť všichni recitátoři byli skvěle připraveni a mnoho z nich předvedlo, k jaké dokonalosti je možné recitaci dovést.

Výsledky:

Nejmladší recitátoři – 1. ročníky

1. místo: Kryštof Kureja, 1. A a Diana Moravcová, 1. A

2. místo: Aneta Muchová, 1. B

3. místo: Michal Žvátora, 1. B

1. kategorie: 2. – 3. ročník

1. místo: Adam Košárek, 2. B

2. místo: Liliana Venhudová, 2. A a Elena Přibylová, 3. B

3. místo: Tereza Halouzková, 3. B

2. kategorie: 4. – 5. ročník

1. místo: Jáchym Košárek, 4. A a Ema Šebková, 5. A

2. místo: Eliška Judásková, 4. B a Natálie Venhudová, 5. A

3. místo: Nela Jordánová, 4. A a Hynek Přecechtěl, 5. A

3. kategorie: 6. – 7. ročník

1. místo: Sofie Hallová, 6. A

2. místo: Adéla Hanáčková, 6. A

4. kategorie: 8. – 9. ročník

1. místo: Karolína Meldušková, 9. A

2. místo: Alexandra Meldušková, 8. B a Simona Holešová, 8. B

3. místo: Matěj Schier, 8. A

Velká gratulace patří nejen vítězům, ale i všem zúčastněným recitátorům za jejich skvělé výkony.

Jarmila Krupičková a Marie Benešová

• Štafetový pohár 2019

• Dne 3. května 2019 proběhlo v Prostějově okresní kolo Štafetového poháru základních škol.

Soutěžilo se ve dvou štafetových disciplínách a dvou kategoriích: 8x100m mladší žáci a žákyně, 8x100m starší žáci a žákyně, 8x200m smíšená družstva.

Družstvo mladších žáků a žaček ve složení: Málek Robin, Pinkas Daniel, Pospíšil Tobiáš, Žampach Tomáš, Halouzková Tereza, Menšíková Elena, Pavlíková Lucie, Přikrylová Barbora obsadilo ve štafetě 8x100m 3. místo.

Družstvo starších žáků a žaček ve složení: Matušinec Matěj, Pavelka František, Pijáček Tobijáš, Přikryl Adam, Cypriánová Lenka, Hepnarová Karolína, Plevová Veronika, Župková Markéta obsadilo ve štafetě 8x100m 1. místo.

Smíšené družstvo ve složení: Matušinec Matěj, Pospíšil Tobiáš, Přikryl Adam, Žampach Tomáš, Cypriánová Lenka, Menšíková Elena, Plevová Veronika, Přikrylová Barbora obsadilo 3. místo.

V celkovém pořadí získala naše škola krásné 3. místo.

Všem zúčastněným děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších sportovních kláních.

Mgr. Hana Kubíková