• Odznak všestrannosti olympijských vítězů

• Okresní kolo jubilejního 10. ročníku Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) se uskutečnilo dne 8. 4. 2019 v Prostějově.

Soutěžilo se v pěti disciplínách: hod medicimbalem, trojskok z místa, přeskoky přes švihadlo, kliky a běh na 1000 metrů.

Naši žáci dosáhli velkých osobních úspěchů. Deset žáků postupuje do krajského kola OVOV, které se bude konat v Hranicích na Moravě.

Družstvo ve složení: Župková Markéta, Nosková Lucie, Jančeková Daniela, Račanská Tereza, Matušinec Matěj, Přikryl Adam, Vavrys Martin a Obruča Tobiáš obsadilo druhé místo a postupuje do krajského kola.

Jednotlivci:

Dívky:

KAT 2004

• Jiráková Eliss - 4. místo

KAT 2005

• Matoušková Amálie - 21. místo
          • Kaplánková Iveta - 11. místo
          • Koutská Denisa - 7. místo
          • Jančeková Daniela - 5. místo (postup do krajského kola)
          • Račanská Tereza - 1. místo (postup do krajského kola)

KAT 2006

• Nosková Lucie - 6. místo (postup do krajského kola)

KAT 2007

• Havlíčková Andrea - 9. místo
          • Župková Markéta - 2. místo (postup do krajského kola)
          • Hepnarová Karolína - 1. místo (postup do krajského kola)

Chlapci:

KAT 2004

• Navrátil Lukáš - 4. místo
          • Otahál Adam - 2. místo (postup do krajského kola)

KAT 2005

• Král Jakub - 17. místo
          • Matušinec Ondřej - 9. místo
          • Mlčoch Petr - 7. místo
          • Obruča Tobiáš - 5. místo (postup do krajského kola)

KAT 2006

• Vavrys Martin - 5. místo (postup do krajského kola)

KAT 2007

• Křepelka Zbyněk - 7. místo
          • Přikryl Adam - 3. místo (postup do krajského kola)

KAT 2008

• Matušinec Matěj - 2. místo (postup do krajského kola)
          • Pavelka František - 6. místo

Všem sportovcům blahopřejeme ke skvělým sportovním výkonům a postupujícím přejeme hodně štěstí v krajském kole OVOV.

Mgr. Hana Kubíková

• ŠD - Slet čarodějnic - 30. 4.

• V úterý 30. dubna jsme se všichni žáci a paní vychovatelky 2., 3., 4. a 5. třídy školní družiny sešli na sletu čarodějnic.

Byl to super den, kterému dominoval čarodějnický rej se spoustou her, kouzel a zábavy. Skládali jsme čarodějnické puzzle, vařili kouzelný lektvar, či jsme se srovnávali v síle a rychlosti letu koštěte.

Nakonec jsme si pochutnali na opečených buřtech, po kterých jsme se jen olizovali. Všichni jsme si to krásně užili a těšíme se na příští slet.

Vychovatelky: Kateřina Dostálíková, Iva Friedbergová, Hana Dostálová a Zuzana Kvintová.

• ŠD – Slet čarodějnic - 29. 4.

• Poslední den v měsíci dubnu patří již tradičně čarodějnicím. Tuto slavnost jsme nevynechali ani v 5. a 6. oddělení školní družiny.

A tak se již 29. dubna slétly všechny čarodějnice z širokého okolí, aby se na slavnost řádně připravily.

Vyráběly létající pometla, čarodějnické klobouky, vařily lektvary, létaly na koštěti, překusovaly žížaly, házely škrpálem … a v neposlední řadě musely projít se svým létajícím prostředkem STK, aby jim byl vystaven mezinárodní letecký průkaz. :-)

Renata Kyseláková a Jana Fialová

• Zlatý list

• Tým žáků 9. A ve složení E. Podoláková, J. Račanská, K. Meldušková, J. Krajčík, O. Přidal a Z. Přidal se ve čtvrtek 25. dubna zúčastnil v Kladkách – Bělé oblastního kola ekologicko-přírodovědné soutěže Zlatý list, odkud přivezl 1. místo a postupuje do krajského kola, které se uskuteční 17. května v Olomouci.

Blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.

• Exkurze do Vídně

• Na středu 24. dubna se většina žáků 7. – 9. ročníku velmi těšila, protože jsme jeli na celodenní výlet do rakouské metropole. Jako první zastávku jsme si naplánovali ZOO v Schönbrunnu, ve které jsme si prohlédli pandy, australské koaly, africká zvířata, velké ptačí voliéry, tropický pavilon s expozicí pralesa, pavilon mořského světa, ale i jiná zajímavá zvířátka.

Po prohlídce ZOO jsme se vydali přímo do „srdce města“ na náměstí Marie Terezie. Odtud začala procházka kolem Hofburgu, jízdárny až ke Stefansdomu. Naší poslední zastávkou byl Primark, kde většina utratila poslední eura.

Chci poděkovat všem žákům, že dodržovali všechny pokyny, na místech srazu byli vždy včas, také kolegům za pomoc při organizaci zájezdu a těším se příští rok na další výpravu.

• ŠD – „Seznamte se s neslyšícími“

• Už sám název projektu „Seznamte se s neslyšícími“ napovídal, co děti 5. a 6. oddělení čeká.

Pod vedením studentek Masarykovy univerzity z Brna si ti nejmladší mohli hravou formou vyzkoušet, jaké je to „neslyšet.“

Aktivity byly zaměřeny na kontakt, komunikaci, odezírání a využití znaků českého znakového jazyka.

Renata Kyseláková a Jana Fialová

• McDonald's cup Prostějov

•        Dne 16. a 17. dubna 2018 proběhlo v Prostějově okresní kolo fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Družstvo mladších žáků prvního stupně ve složení Jakub Křepelka, Daniel Pinkas, Tadeáš Hýsek, Matyáš Bartolšic, David Kyselák, Tobiáš Pospíšil, Tomáš Žampach, Adam Šášek a Pavel Šinál se umístilo na pěkném 4. místě.

Družstvo starších žáků prvního stupně ve složení Ladislav Kadlec, Adam Přikryl, Matěj Matušinec, Štěpán Saulich, Tobiáš Pijáček, František Pavelka, Patrik Musil, Jan Vašina, Vojtěch Vašina a David Pořízka se umístilo na skvělém druhém místě skupiny A. Postupují tak do okresního finále, které se bude konat 7. května 2019 v Prostějově.

Všem zúčastněným děkujeme, velké poděkování patří také trenérům panu Hýskovi, panu Moravcovi a panu řediteli Mgr. Jordánovi, v neposlední řadě také vedoucímu akce panu učiteli Mgr. Sloukovi.