• Exkurze - Anthropos

• Jelikož jsme se nedávno začali v přírodopise učit o člověku, obě třídy osmáků vyrazily 4. února na tematickou exkurzi do brněnského Anthroposu.

Během přibližně hodinové přednášky jsme se nejen my, žáci, ale i učitelé dozvěděli spoustu zajímavých věcí.

Dozvěděli jsme se více o životě našich předků, o tom, jak se vyvíjeli a časem vynalézali a zjišťovali nové věci, jak si obstarávali potravu…

Přednáška nás všechny velmi zaujala, ale myslím si, že spoustu mých spolužáků více zaujalo pozadí mamuta (v reálné velikosti!) a spousta z nich si právě z tohoto místa odnesla pár skvělých fotek a vzpomínek.

Pokud vás zajímá člověk a jeho historie, rozhodně doporučuji navštívit tohle místo. ;)

Anežka Jordánová, žákyně 8. A

• Konverzační soutěž v anglickém jazyce

• 27. ledna 2020 proběhlo na naší škole školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Zúčastnění žáci bez přípravy konverzovali s porotou na jedno z vylosovaných témat.

Ta byla opravdu pestrá: od zdravého životního stylu přes cestování až například ke kultuře. Všichni soutěžící překonali přirozené obavy z veřejného mluvení v cizím jazyce a předvedli skvělé výkony. Na 3. místě skončila Anežka Jordánová z 8. A, na 2. místě Simona Procházková z 9. B a vítězem školního kola se stal David Sluka z 9. B.

Simona s Davidem budou naši školu reprezentovat také v okresním kole, které proběhne v Prostějově. Držíme jim palce.

Alice Košárková

• Pythagoriáda

• Dne 27. 1. 2020 u nás proběhlo školní kolo soutěže Pythagoriáda. Pythagoriády se zúčastnilo celkem 43 žáků z 5. až 8. ročníku.

Výsledky školního kola:

5. ročník – 1. místo: Hrdá Soňa, Košárek Jáchym, 2. místo: Přibylová Anna, Judásková Eliška, 3. místo: Čoupková Andrea

6. ročník – 1. místo: Burgetová Veronika, 2. místo: Přikrylová Julie, Dvořák Lukáš, 3. místo: Bártová Simona, Mucha Jan, Špaček Petr

7. ročník – 1. místo: Žampach Dominik, 2. místo: Záhorová Natálie, 3. místo: Havlíčková Andrea, Strýček Jakub

8. ročník – 1. místo: Jordánová Anežka, 2. místo: Obruča Tobiáš, 3. místo: Halouzková Petr, Malý Filip

Do okresního postupují tito úspěšní řešitelé, kteří dosáhli 10 a více bodů: Hrdá Soňa, Košárek Jáchym a Anežka Jordánová.

Jarmila Balážiová

• MISS – MISSÁK ŠD

• Velkolepou show si pro děti ŠD připravily jejich vychovatelky.

28. ledna se v Jordánském sále bojovalo o titul „MISS – MISSÁK 2020“. Do finále se probojovalo 18 dívek a 3 hoši.

Překvapením byla samotná porota. Pozvání přijala Dolly Buster, madam Nana Banana a Janisa Purple. O finalistky se starala kostymérka Ivanovič Friedbergovič Držihovič, kosmetička Carmen a módní návrhářka Mony Matragi.

Po úvodní promenádě a rozhovoru plném záludných otázek se soutěžící představili ve volných disciplínách. V nich nechyběl tanec, zpěv, gymnastika, hra na hudební nástroj, kouzelnické číslo i mluvené slovo.

Třetí nejodvážnější disciplínou byla promenáda v plavkách. V rytmu písně Karla Gotta „Srdce nehasnou“ určitě žádné neuhaslo.

Vyhrát však mohli jen ti nejlepší.

Kategorie mladší dívky:

MISS: Pavla Jánská

I. VICEMISS: Adéla Hudečková

II. VICEMISS: Eliška Přibylíková

Kategorie starší dívky:

MISS: Katka Nováková

I. VICEMISS: Sofie Hrdá

II. VICEMISS: Elena Menšíková

Kategorie hoši:

MISSÁK: Jakub Křepelka

I. VICEMISSÁK: Kamil Málek

II. VICEMISSÁK: Jan Gábor

MISS publika: Pavla Jánská

MISSÁK publika: Jakub Křepelka

Velké poděkování patří Dolly Buster alias paní učitelce Marcele Horákové a hlavnímu sponzorovi – paní starostce z Počenic Pavle Procházkové.

Vychovatelky ŠD

• Olympiáda v českém jazyce – okresní kolo

• Okresní kolo OČJ (kat.I.-ZŠ) se konalo 20. ledna 2020 tradičně v prostorách ZŠ a MŠ Melantrichova v Prostějově.

Naši školu reprezentovali tři žáci. Celkem se soutěže zúčastnilo 46 žáků ze základních škol a gymnázií okresu Prostějov.

S velmi těžkým zadáním si všichni tři dobře poradili. Patrik Havlíček (9. B) obsadil krásné 9. místo, Anežka Jordánová (8. A) 14. místo a Simona Procházková (9. B) 19. místo.

Všem soutěžícím blahopřejeme ke skvělému výsledku a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

• Finanční gramotnost – školní kolo

• Naše škola se opět (po obnovení soutěže) zapojila do soutěže „Finanční gramotnost“. Tato soutěž pomáhá změřit úroveň znalostí finanční gramotnosti. Současně rozšíří praktické a teoretické znalosti a vědomosti žáků v oblasti finanční gramotnosti.

Školního kola se zúčastnilo 24 žáků z 9. ročníku. Na prvních šesti pořadích se umístili tito žáci:

1. místo: Eliss Jiráková, 9. B

2. místo: Jiří Michalec, 9. B

3. místo: Michaela Straková, 9. A

4. místo: Patrik Havlíček, 9. B

5. místo: Daniela Jančeková, 9. B

6. místo: Iveta Kaplánková, 9. B

V okresním kole bude hájit barvy naší školy tříčlenné družstvo tvořené těmi žáky, kteří obsadili první tři místa – Eliss Jiráková, Jiří Michalec a Michaela Straková.

Gratulujeme a budeme držet palce!