• Dějepisná olympiáda - okresní kolo

• Okresní kolo s tematickým zaměřením „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“ se konalo 17. ledna 2019 v prostorách ZŠ E. Valenty v Prostějově.

Naši školu reprezentoval David Sluka z 8. B a Matyáš Petržel z 9. A. Celkem se okresního kola zúčastnilo 38 žáků ze 13 základních škol a 4 gymnázií.

David Sluka obsadil krásné 11. místo a Matyáš Petržel se umístil na 29. místě. Oběma soutěžícím gratulujeme k pěknému výsledku a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

Za PK společenských věd

• Motivační odpoledne „Hrajeme si na kuchtíky“

• Ve dnech 17. a 18. ledna 2019 se uskutečnilo další z řady tradičních motivačních odpolední ve školní družině druhé a třetí třídy.

Děti si donesly plno dobrot, které mají rády a vyráběly si z nich různé obložené chlebíčky, jednohubky, zvířátka… Užily si přitom spoustu legrace, experimentovaly, vybíraly vhodné suroviny, aby bylo vše chutné.

Na závěr si slavnostně připravily tabuli, při které si svůj výrobek mohly sníst nebo odnést domů, aby se pochlubily rodičům.

Iva Friedbergová a Kateřina Dostálíková

• Přednáška policistů ve školní družině

• Dne 16. ledna 2019 navštívili policisté městyse Němčice nad Hanou několik oddělení školní družiny naší školy.

Prvňáčky poučili o problematice jejich osobní bezpečnosti. U starších dětí se dále probíraly pojmy trestní odpovědnosti, prevence užívání tabáku, alkoholu a jiných návykových látek.

Žáci mohli s muži zákona na tato témata i volně diskutovat.

Iva Friedbergová.

• Zeměpisná olympiáda - školní kolo

• Dne 8. a 11. ledna 2019 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Soutěže se zúčastnilo  25 žáků ze 6. – 9. tříd. Soutěž měla dvě části – práci s atlasem a test geografických znalostí.

Na předních místech se umístili:

Kategorie A – 6. ročník

1. Dominik Žampach

2. Šimon Janík

3. Karel Bartolšic

Kategorie B – 7. ročník

1. Tomáš Večerka

2. Ondřej Jánský

3. Filip Malý

Kategorie C – 8. a 9. ročník

1. Zdeněk Přidal

2. David Sluka

3. Matyáš Petržel

Vítězům blahopřejeme. V okresním kole nás budou reprezentovat: Dominik Žampach, Tomáš Večerka a Zdeněk Přidal.

Ing. Jaroslava Kurejová a Mgr. Dana Svobodová

• Vánoční turnaj

• Dne 21. prosince 2018 se na naší škole v Nezamyslicích konal třetí ročník oblíbeného „Vánočního turnaje“ ve stolním tenisu. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích.

V první kategorii, kde soutěžili žáci 4. a 5. ročníku, se na 3. místě umístila Lucie Benešová, na 2. místě Matěj Matušinec a na 1. místě Adam Přikryl.

Ve druhé kategorii, která byla určena pro žáky 6. až 9. ročníku, se na 3. místě umístil Adam Otáhal, na 2. místě Jakub Jarušek a na 1. místě Mario Plšek.

Všichni účastníci turnaje si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost. Hráči, kteří se umístili na medailových pozicích, si domů odnesli velmi hezké ceny.

Již nyní je jisté, že pro velkou spokojenost všech zúčastněných se v budoucnu určitě bude konat další ročník, na který se budeme velmi těšit.

Mgr. Petr Slouka