• Vítězství v okresním kole florbalu - mladší dívky (4.- 5. roč.) - 6.11.2018

• V úterý 6. listopadu 2018 se konalo tradiční okresní kolo celorepublikového turnaje ČEPS CUP. Do letošního ročníku je přihlášeno rekordní množství týmů. Naše holky bojovaly tak skvěle, že se staly vítězkami turnaje a postupují do krajského kola!

Postupně dívky vyhrály 6:1 s týmem ze ZŠ Ptení, dále remizovaly s dívkami ze ZŠ Němčice nad Hanou a nakonec porazily 5:3 dívky ze ZŠ Železného Prostějov. Nejen díky početným skvělým trefám zejména Terezky Rumplíkové a dobrým obranným zákrokům Emy Fidermákové v bráně dívky postoupily. Hlavně všechny bojovaly svorně jako jeden tým a již se těší do dalších zápasů turnaje!

Mgr. Petr Jordán

• 3. místo v okresním kole florbalu - starší dívky (6.- 7. roč.) - 2.11.2018

• Dívky ze 6. a 7. ročníku s obavami nastupovaly do turnaje a netušily, co je čeká. Po prvním prohraném zápase se ZŠ Majakovského Prostějov již začaly bojovat a po výhře 4:3 nad hráčkami ze ZŠ Železného chtěly bojovat o 2. místo. Narazily na silný tým ze ZŠ Nemčice nad Hanou a po prohře jim patřilo pěkné 3. místo na okrese  v této soutěži.

Až později si dívky uvědomily, že mnohé z nich překonaly pomyslnou vyšší laťku v tomto sportu, což jim dodalo chuť pro další sportování!

Mgr. Petr Jordán

• ŠD - Učme děti tradicím

• Vychovatelky i děti ze ŠD se těšily, že přispějí svou troškou k naplnění tradic a stoletému výročí založení republiky. ŠD vysadila dvě lípy v prostorách domova pro seniory. Při této příležitosti jsme navštívili přítomné babičky a strávili s nimi pár hezkých chvil.

Do Domova se v nejbližších dnech vrátíme s překvapením. A věřte, že se bude na co těšit!

Jana Fialová

• Halloween ve školní družině

• 24. října 2018 se ve všech odděleních školní družiny uskutečnil již tradiční podzimní motivační večer, který jsme převzali od anglosaských zemí – Halloween. Abychom si vytvořili skutečnou hallowenskou atmosféru, všechna oddělení si krásně vyzdobila třídy ručně vyřezávanými dýněmi, obrázky se strašidly, netopýry, světýlky.

Jako každý rok jsme uskutečnili průvod kolem okolí školy, a tak mohli kolemjdoucí tento večer potkávat různá zombie, čarodějnice, kostlivce.

Poté jsme se odebrali do tříd, kde nás čekala spousta hezkých her a dobrot, které připravili rodiče, za což všem patří velké poděkování.

Iva Friedbergová, vychovatelka