• Matematická olympiáda – okresní kolo

• Okresní kolo matematické olympiády pátých ročníků se konalo 30. ledna 2019 na ZŠ a MŠ Palackého v Prostějově.

Naši školu reprezentovali Hynek Přecechtěl (5. A), Simona Bártová (5. B),

Veronika Plevová (5. B) a Michal Slavík (5. B).

Celkem se okresního kola zúčastnilo 34 žáků z 9 základních škol a 1 gymnázia.

Z tohoto počtu bylo jen 5 úspěšných řešitelů.

Vynikajícího výsledku dosáhla Veronika Plevová, která se umístila na 3. místě.

Veronice gratulujeme k pěknému výsledku. Všem soutěžícím děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Mgr. Daria Ječmínková

• Matematická olympiáda – školní kolo

• V měsíci lednu proběhlo školní kolo matematické olympiády. Tato soutěž je každoročně určena žákům 5. až 9. ročníku.

Letos se jí zúčastnilo celkem 9 žáků. Žáci na 1. až 3. místě postupují do okresního kola.

Výsledky žáků 5. ročníku:

1. místo: Veronika Plevová (5. B) – 34 b.

2. místo: Hynek Přecechtěl (5. A) a Michal Slavík (5. B) – 33 b.

3. místo: Veronika Burgetová (5. A) – 25 b.

Z 9. ročníku postoupila do okresního kola Adéla Kučerová (9. A) – 25 b.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme.

Mgr. Daria Ječmínková

• Zeměpisná olympiáda – okresní kolo

• Dne 20. 2. 2019 proběhlo na ZŠ Majakovského v Prostějově okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentoval Zdeněk Přidal z 9. A a Dominik Žampach z 6. B. Celkem se okresního kola zúčastnilo 38 žáků z 10 základních škol a 3 gymnázií. Zdeněk Přidal se umístil na 9. místě ze 14 soutěžících v kategorii C a Dominik Žampach na 7. místě z 11 soutěžících v kategorii A.

Oběma soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

• Olympiáda v českém jazyce - okresní kolo

• Okresní kolo OČJ (kat.I.-ZŠ) se konalo 29. ledna 2019 v prostorách ZŠ a MŠ Melantrichova v Prostějově.

Naši školu reprezentovala Kateřina Kocourková z 9. B a Eliška Podoláková z 9. A třídy. Soutěže se zúčastnilo 44 žáků ze základních škol a gymnázií.

Kateřina Kocourková obsadila 27. místo a Eliška Podoláková 32. místo.

Oběma soutěžícím blahopřejeme k pěknému výsledku a děkujeme za reprezentaci naší školy.