• Krajské kolo soutěže Zlatý list

•

V pátek 18. května proběhlo v olomouckém rozáriu a botanické zahradě krajské kolo soutěže Zlatý list. Ve velké konkurenci náš tým „Ochránci přírody“ obsadil 10. místo. Děkujeme za reprezentaci naší školy.

1. Lid Medvědího potoka Olomouc, 89 b. + 89,75 b. = 178,75 bodů

2. Gymnázium Jiřího Wolkera Prostějov, 77 b. + 81,5 b. = 158,5 bodů

3. ZŠ Šumperk, Šumavská, 71,5 b. + 77 b. = 148,5 bodů

4. Gymnázium, Čajkovského Olomouc, 68 b. + 77 b. = 145 bodů

5. Gymnázium Jakuba Škody Přerov, 75,5 b. + 59 b. = 134,5 bodů

6. Gymnázium Kojetín, 60 b. + 64,5 b. = 124,5 bodů

7. ZŠ Senice na Hané, 67 b. + 57 b. = 124 bodů

8. ZŠ Javorník, 56,5 b. + 59 b. = 115,5 bodů

9. Gymnázium Hranice, 62,5 b. + 50 b. = 112,5 bodů

10. Masarykova ZŠ a MŠ Nezamyslice (DDM Němčice n/Hanou) 52,5 b. + 59      b. = 111,5 bodů

11. ZŠ a MŠ Úsov, 51 b. + 43,5 b. = 94,5 bodů

12. ZŠ a MŠ Újezd, 42 b. + 44,5 b. = 86,5 bodů

Dana Svobodová

• Koloběžkiáda s dopravní policií ve ŠD - 22.5.2018

• Krásné slunečné odpoledne si užily děti 3. a 4. odd. ŠD v úterý 22.5.2018. Nejdříve si při besedě na hřišti povídaly s policisty z dopravního oddělení v Prostějově o nebezpečných situacích a nástrahách běžného života, ať již doma nebo na ulici mezi cizími lidmi. Následovalo opakování dopravních značek, které nedělalo prvákům a druhákům žádný problém formou ústní nebo praktickou přímo při koloběžkiádě v parku. Policisté navozovali dopravní situace, střídali dopravní značky a děti upozorňovali na drobné chyby, kterých se občas dopustily. Do školy děti odcházely se spoustou zážitků a nových poznatků.

Velké poděkování patří hlavně příslušníkům Policie v čele s paní praporčicí Soňou Málkovou, kteří se o vše zasloužili.

Jana Fialová, Renata Kyseláková

• Pletýnky babičky Marušky ve ŠD

• Babičky jsou nejen na rozmazlování, ale i na to, abychom „ neměli hlad.“ A právě taková, s plnou mísou těsta i s úsměvem na rtech se  objevila ve dveřích 3 .- 4. odd. ŠD  -  babička Maruška.

Hlouček dětí kolem ní nebral konce a tak společnými silami pletli pletýnku za  pletýnkou. Děvčata ve zdejší kuchyni nám je upekly a my ještě zatepla snědli. Jak se nám povedly,  můžete shlédnout ve  školní fotogalerii.

Tímto patří velké poděkování paní Marii Řezáčové, která mezi nás zavítala a našim kuchařkám za ochotu, kdykoliv nám něco upéci.

Kyseláková - Fialová

• Okr. finále fotbalového turnaje McDonald´s Cup - 10.5.2018 - 2. místo

• Ve čtvrtek 10. května 2018 proběhlo v Prostějově okresní finále fotbalového turnaje McDonald´s Cup, ve kterém družstvo žáků naší školy vybojovalo historický úspěch, kterým bylo skvělé druhé místo.

Složení mužstva: Malý Filip, Saulich Štěpán, Frank Richard , Mikala Štěpán, Vavrys Martin, Pavelka František, Musil Patrik, Kadlec Ladislav, Matušinec Matěj, Malík Jiří, Navrátil Aleš, Pijáček Tobiáš, Bartolšic Karel,  Křepelka Zbyněk a  Přikryl Adam.

Všem zúčastněným děkujeme a velké poděkování patří také trenérům panu P. Moravcovi  a  J. Starobovi a také vedoucímu akce panu Mgr. P. Sloukovi.

• Štafetový pohár 2018 - okresní kolo

•

Dne 10. 5. se v Prostějově konalo okresní kolo štafetových běhů na 100m a 200m. Za MŠ a ZŠ v Nezamyslicích bojovalo 16 závodníků z 3. – 5. třídy. Obsadili krásné 5. místo. Všem závodníkům blahopřejeme.

H. kubíková

• Odznak všestrannosti – OVOV - 20.4.2018 - okr. kolo

• 20. 4. se v Prostějově uskutečnilo okresní kolo atletické soutěže – Odznak všestrannosti.

Za MŠ a ZŠ v Nezamyslicích bojovalo 24 žáků ze 4. – 8. ročníku. Ve velké konkurenci dosáhli závodníci vynikajících výsledků.

Za ročník 2008: 1. místo – Matušinec  M., ročník 2007: 1. místo – Župková M., Navrátil A., ročník 2005: 2. místo – Račanská T..

Družstvo ve složení – Jiráková E., Janoušková D., Koutská D., Račanská T., Matušinec  O., Komárek V., Malý F., Navrátil A. obsadilo skvělé 3. místo.

Všichni umístění postupují do krajského kola soutěže, které se bude konat 1. 6. 2018 v Hranicích na Moravě. Všem zúčastněním blahopřejeme ke skvělým výkonům a postupujícím hodně atletického štěstí v krajském kole.

• Recitační soutěž 3.5.2018

• Do galerie Recitační soutěž 3.5.2018 byly přidány fotografie.

Ve čtvrtek 3. května se konalo školní kolo recitační soutěže. Svůj um předvedlo 44 žáků z 1. až 9. tříd.

Soutěžilo se v pěti kategoriích, kde děti poměřily své síly v této nelehké disciplíně. Všichni recitátoři byli skvěle připraveni, a proto nebylo jednoduché vybrat vítěze.

Výsledky:

1. Karolína Meldušková, 8. A

2. Michaela Malá, 9. A

3. Natálie Tenčíková, 9. A

Velká gratulace patří nejen vítězům, ale i všem zúčastněným recitátorům za jejich skvělé výkony.

Jarmila Krupičková a Marie Benešová

• 2. místo na florbalovém turnaji

• Již několik let probíhá florbalový kroužek na naší škole - pro mladší i pro starší žáky. Naše družstvo mladších žáků obdrželo pozvánku na turnaj do Kostelce na Hané, abychom změřili síly s 6-ti družstvy, která hrají celý rok soutěž.

Turnajem jsme prošli ze základní skupiny jako překvapení turnaje až do finále, kde jsme podlehli týmu z Frýdlantu nad Ostravicí těsně 1:2!. Kluci hráli výborně a postupně vyhráli 5:0 nad Kostelcem n/H, 3:1 nad týmem z prostějovského klubu SKK2 a nad dalšími prostějováky 1:0.

Výsledek nás potěšil a zároveň potvrdil, že se náš florbal ubírá správným směrem.

Mgr. Petr jordán