• Školní kolo biologické olympiády

• Ve středu 13. 12. 2017 se konalo školní kolo biologické olympiády, která je určena žákům 6., 7., 8. a 9. tříd ve dvou kategoriích. Tématem letošního 52. ročníku byl POHYB a poznávání přírodnin.

Školního kola se zúčastnilo celkem 18 žáků.

Na prvním místě kategorie C se umístila Tereza Račanská (7.A),

2. místo osadil Ondra Matušinec ze 7.B

a na 3. místě Störová Natálie (7.A).

S nejlepším výsledkem kategorie D se umístil Šimon Trávníček z 9.B

a děvčata Michaela Malá a Natálie Tenčíková z 9.A obsadila druhé a třetí místo.

Gratulujeme vítězům k pěknému výsledku i ostatním zúčastněným zájemcům o přírodu.

A. Lovichová

• Soutěž v Malování „Žijeme sportem“

• Během podzimu proběhla na naší škole již tradiční soutěž v Malování v hodinách informatiky. Letošní téma znělo „Žijeme sportem“. Žáci se do malování obrázků pustili s vervou a nadšením. Malování obrázků bylo ukončeno začátkem listopadu. Odborná porota ve složení vyučujících ICT s panem ředitelem neměla snadný úkol, ale nakonec se podařilo sestavit pořadí 12 nejlepších obrázků z každé kategorie – 6. a 7. třídy, 8. a 9. třídy. Do soutěže se mohli zapojit i rodiče a ostatní rodinní příslušníci a pro svého favorita hlasovat prostřednictvím emailu.

J. Balážiová

Výsledky školní soutěže - kategorie A – 6. a 7. tříd:

1. místo               Meldušková (7.B)
          2. místo               Račanská (7.A)
          3. místo               Havlíček (7.B)
          4. místo               Michalec (7.B)
          5. místo               Storová (7.A)
          6. místo               Procházková (7.B)
          7. místo               Jordánová (6.A)
          8. místo               Zedníková (6.B)
          9. místo               Halouzková (6.A)
          10. místo             Přecechtělová (6.A)
          11. místo             Konšelová K (6.B)
          12. místo             Přibyl (6.A)

Výsledky školní soutěže - kategorie B – 8. a 9. třídy:

1. místo               Kučerová N. (9.A)
          2. místo               Peldová (9.A)
          3. místo               Matoušková (8.A)
          4. místo               Malá (9.A)
          5. místo               Burgetová (9.A)
          6. místo               Kristek (8.A)
          7. místo               Tenčíková (9.A)
          8. místo               Cesarová (9.A)
          9. místo               Podoláková (8.A)
          10. místo             Šťastný (8.B)
          11. místo             Kadlecová (9.A)
          12. místo             Fidermáková (8.A)

Výsledky hlasování veřejnosti:

Kategorie A – Havlíček Patrik (7.B)

Kategorie B – Podoláková Eliška  (8.A)

• PIŠQWORKY

• Dne 16.11.2017 se 5 žáků z 9.B a 5 žáků z 8.B zúčastnilo oblastního turnaje celostátní soutěže v Pišqworkách na Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově. Turnaj to nebyl jednoduchý, naši žáci se museli utkat nejen se soupeři ze základních škol ale i se zkušenými hráči ze středních škol a gymnázií z Prostějova a okolí. Přesto se osmákům podařilo postoupit ze skupiny a nakonec skončili na 5. až 8. místě. Deváťáci se museli hned ve skupině popasovat s nejsilnějšími hráči a ze skupiny bohužel nepostoupili a skončili na 9. až 14. místě. Všichni hráči dali do turnaje maximum a děkujeme za skvělé reprezentování naší školy.

J. Balážiová

• Exkurze do Pevnosti poznání a meteorologické stanice v Olomouci

• Ve středu 13. prosince vyrazili žáci 6. ročníku do Olomouce. Na Přírodovědecké fakultě nás čekal pan Mgr. J. Hercík PH.D., se kterým jsme se vydali do Pevnosti poznání. Děti si prohlédly expozici Světlo a tma, kde se dozvěděly, jak vzniká světlo. Ve druhé expozici s názvem Živá voda si vyzkoušely řadu exponátů, her, puzzlí, které se týkaly vodního světa a živočichů. Třetí expozice je věnována dějepisu, zde bylo umístěno několik panelů s namalovanými obrazy, které zábavnou formou popisovaly vznik pevnosti. V poslední expozici Rozum v hrsti si děti vyzkoušely řadu hlavolamů a logických úloh, také fyzikální přístroje, páku, kladku a někteří odvážlivci i gyroskop.

Čas v muzeu utekl jako voda a my jsme museli zpátky na Přírodovědeckou fakultu, kde nás čekal z katedry geografie pan Mgr. M. Lehnert PH.D., který nás na střeše fakulty seznámils meteorologickou měřící stanicí a se základními meteorologickými prvky.

Všem žákům se výlet líbil a hlavně nám přálo počasí!

Dana Svobodová

• Čertoviny ve 3. a 4. odd. ŠD

• Týden plný čertovin, dovádění a tvoření si užily děti ve 3. a 4. odd. ŠD.

5. prosinec je pro všechny děti ve znamení Mikuláše. Tato postava hodnotí chování a skutky dětí, které mohou poté v naditých punčochách očekávat buď sladké pamlsky nebo černé uhlí. Společnost Mikulášovi dělají věrní čert s andělem, které můžeme v tento den potkat třeba i ve škole…

A protože nám do ,,skutečného“ školního Mikuláše chyběly ještě dva dny, začali jsme tvořit z papíru, keramiky a pustili jsme se do pečení a zdobení perníčků. Ve středu nemohla chybět pořádná čertovská diskotéka s bohatým občerstvením plná her a úkolů.

Pohyb dětí na čerstvém vzduchu je pro nás samozřejmostí, a proto se v závěru týdne zaměříme na pozorování vánoční výzdoby předzahrádek a domů, které nás naladí na začínající vánoční atmosféru.

Jana Fialová, Renata Kyseláková