• ŠD - Motivační odpoledne ,,Velikonoce se zdravou svačinkou“

• Dne 28.března jsme se v II.oddělení  školní družiny seznámili s významem Velikonoc, co pro nás tyto jedny z nejvýznamnějších křesťanských svátků znamenají, jaké tradice a zvyky udržujeme. V duchu těchto svátků jsme si zahráli i pár her, vyrobili velikonoční přáníčka  a v rámci jarní očisty organismu jsme si  vytvořili zdravou jarní svačinku s občerstvením.

Iva Friedbergová, vychovatelka.

• ŠD - Koulelo se vajíčko

Velikonoční vajíčko se stalo tématem her i soutěží ve 3. - 4. odd. ŠD.

27.března si děti vajíčko nejen namalovaly, kutálely, přenášely, uvařily, ale dokonce samy  oloupaly a nakrájely.

V soutěžích tří družstev vyhrály všechny děti, v loupání vajíčka na čas zvítězila bezkonkurenčně Ema Čajkovičová.

Odměnou všem byla vlastnoručně vyrobená velikonoční vajíčková pomazánka, na kterou se děti s chutí vrhly na čerstvě upečeném chlebu.

Jana Fialová, Renata Kyseláková

• Poezie v „devítkách“

• Ač to za okny ještě nevypadá, začalo nám jaro. A s jarem jsou spojeny verše, city a básničky. Na 21. března zároveň připadá i Světový den poezie, jehož cílem je mimo jiné i podpora jazykové různorodosti a mladých básníků. Témata, která se přímo nabízí k využití k využití v angličtině v devátých třídách. Po úvodním braimstormingu na téma jaro, při kterém jsme na tabuli napsali slova, která máme s tímto obdobím spojeny, následovalo psaní básní s těmito slovy. Básní, které měly různou délku, formu i obsah. Vždy ale byly originální a naše. Vyjadřovaly teenagerovské nálady a pocity. Všichni vzorně pracovali, byli tvůrčí, plní nápadů a nebáli se své myšlenky vyjádřit prostřednictvím angličtiny. Na konci našeho kreativního psaní jsme jen s údivem a nadšením sledovali a četli, co dokážeme. Světový den poezie jsem si zkrátka v angličtině v 9. A i 9.B skvěle užili.

Deváťáci a Alice Košárková

• Knihy ve ŠD

• I školní družina se v měsíci březnu věnovala knížkám. Děti si donesly své oblíbené knížky i časopisy a s chutí se daly do čtení. Nato se se stejným nadšením vrhly do kreslení svých oblíbených knížek a jejich hrdinů.

S povedenými výtvory jsme se pak vydali do Obecní knihovny v Nezamyslicích. Tam jsme se dověděli mnoho zajímavostí, prohlédli si knihovnu i jednotlivé knížky, přečetli paní knihovnici krátké básničky a předali výtvarná dílka, která budou zdobit stěny i police s knížkami.

Kyseláková, Fialová,    vychovatelky ŠD

• Úspěch v okresním kole zeměpisné olympiády

• Ve středu 7. února proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády 2017/2018. Zúčastnilo se 22 žáků  od 6. – 9. ročníku. Nejúspěšnější byli -  v kategorii A: T. Večerka 6.B, v kategorii B: D. Sluka 7. B a v kategorii C: M. Horák 9.B. Všem blahopřejeme a zúčastněným děkujeme za účast.

V okresním kole, které se konalo 20. února v Prostějově zvítězil M. Horák a bude reprezentovat naši školu v krajském kole. Držíme pěsti!

Mgr. Dana Svobodová a Mgr. Pavla Urbášková

• Nezamyslický zpěváček 2018

• Dne 6. února se na naší škole uskutečnilo první kolo pěvecké soutěže: „Nezamyslický zpěváček.“ Děti byly rozděleny do čtyř kategorií.

V 1. kategorii zvítězil Tomáš Burget (1. A),

ve 2. Karolína Mlčochová (3. A),

ve 3. Nikola Vrtalová (5. B)

a ve 4. Natálie Tenčíková (9. A).

Žáci měli možnost zazpívat jakoukoliv umělou píseň s hudebním doprovodem. Zaslechli jsme Okoř, Dělání, Statistiku, nebo Toulavou či Boky jako skříň. Do nelehkého úkolu se zapojilo 44 zpěváčků, zejména těch nejmladších. S velkým zaujetím jsme vyslechli a zhlédli připravená vystoupení. Odměnou byl nejen potlesk diváků, ale i knižní odměny, sluchátka a sladkosti. Všichni jsme se skvěle bavili a těšíme se na příští rok!

Za celou naši porotu Iveta Dragonová

• Olympiáda 2018 ve 3. a 4. odd. ŠD - 16.2.2018

• Přívaly sněhu přivítaly na zasněžených kopcích první sportovce. Připraveny byly běžecké disciplíny na lyžích, biatlon, hokej, curling a boby. Olympionici se letos tak museli ,,porvat“ s těžkými poryvy větru a někteří si sáhli i na dno svých fyzických sil.

Prostředí i počasí letošním hrám přálo, a tak si všichni odnesli diplom z Olympijských her v ,,Pchjongčchangu.“

Renata Kyseláková, Jana Fialová