• Zeměpisná olympiáda

Ve středu 8. února proběhlo školní kolo ZEMĚPISNÉ  OLYMPIÁDY 2016/2017. Zeměpisný test měl dvě části: práci s atlasem a práci bez atlasu. Zúčastnilo se celkem  22  žáků od 6. – 9. ročníku.

Nejúspěšnějšími řešiteli byli:

Kategorie A (6. roč.): 1. Patrik Havlíček (6. B)   2. Ondřej Matušinec (6.B)  3. Matěj Schier (6.A)

Kategorie B (7. roč.): 1. Jana Račanská (7.A)    2. Ondřej Přidal (7.A)   3. Matyáš Petržel (7.A)

Kategorie C (8.-9.roč.): 1. Břetislav Prokop (9. A)  2. Michal Horák (8. B)   3. Šimon Trávníček (8. B)

Všem jmenovaným blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme za účast, v okresním kole pak přejeme bystrou hlavu …

Dana Svobodová a Pavla Urbášková

• Vitamínová bomba

V pátek, 17.2.2017, jsme si v 1. odd. ŠD vyráběli skutečnou vitamínovou bombu - svěží mixovaný nápoj smoothie, jehož základem je čerstvé ovoce i zelenina. Tento vydatný nápoj jsme doplnili ještě výborným pečeným jablečným štrúdlem. Věříme, že jsme dodali tělu spoustu vitamínů, kterých není nikdy dost.

Jana Fialová

• ŠD 1. odd. - Karneval

Dne 10. 2. 2017 se v 1. oddělení školní družiny konal karneval. Děti přisly oblečené v krásných kostýmech. Některé byly opravdu kreativní. Mezi nejkrásnější patřila třeba Pipi Dlouhá punčocha, Elza z pohádky, kostlivkyně, školačka, Drákula nebo rytíř. Hrála se spousta her, tancovalo a hodovalo. Dokonce se popíjelo dětské šampaňské. Děti si losovaly o krásné dary v tombole. Na závěr se tancovalo, vzorně se uklidila třída a děti utíkaly domů s úsměvem na tváři. Všem rodičům moc děkujeme za příspěvky do tomboly a bohaté občerstvení. O celý program se postarala Jana Fialová a praktikantka Jana Zdražilová.

J. Fialová a J. Zdražilová