• Historie vzniku a současnost

• Náš školní časopis „Písařík“ vznikl před 21 lety. Název Písařík (od slova písař) vymyslely redaktorky z první redakce tohoto časopisu.

Časopis vychází většinou pětkrát ročně. Obsah plníme původní tvorbou redaktorů: vlastními reportážemi, povídkami, básněmi, recenzemi, komiksy, anketami, ilustracemi či fotografiemi. Každé číslo je tematicky zaměřeno. Máme i webovou podobu časopisu, tam je možné zveřejnit více fotografií, lze vyhledat starší články, psát komentáře.

Redakční radu tvoří převážně žáci z druhého stupně. Pracují a tvoří pod vedením paní učitelky Mgr. Jarmily Krupičkové.

V  posledních letech jsme v celostátní soutěži časopisů „Školní časopis roku“ několikrát zvítězili či obsazovali stupně vítězů v kategoriích tištěných i webových časopisů.

Tím, že je časopis tvořen samotnými žáky pro žáky, se na škole buduje zdravá tvořivá atmosféra a posiluje se soudržnost mezi žáky.

Náš časopis můžete nejen číst, ale rovněž do něj aktivně přispívat.