• Vánoční nadílka "Od vás pro vás"

  Vánoční nadílka "Od vás pro vás"
 • Pišqworky 2019

  Pišqworky 2019

  Školní kolo soutěže se uskutečnilo dne 24.10.2019, zúčastnilo se ho 8 týmů po pěti žácích. Všichni zuřivě sázeli kolečka a křížky...Na prvním místě skončil tým žáků 8. ročníku - Anežka Jordánová, Tomáš Přibyl, Tobiáš Obruča, Štěpán Mikala a Samuel Trávníček, na druhém místě to byl tým žáků z 9. A - Ondřej Pinkas, Adam Novotný, Petr Mlčoch, Matěj Schier a Alexandr Švábenský a třetí místo obsadila děvčata z 9. B - Simona Procházková, Anna Pazderová, Denisa Koutská, Eliis Jiráková a Daniela Jančeková. Tyto tři týmy postoupily do oblastního kola soutěže v Prostějově. Rvali se jako lvi a lvice i s podstatně staršími soupeři, ale do finálových bojů se jim nepodařilo postoupit. Přesto děkujeme všem za reprezentaci školy.

  Jarmila Balážiová

 • Školní kolo olympiády v českém jazyce

  Školní kolo olympiády v českém jazyce

  Ve středu 27. 11. se konalo školní kolo olympiády v českém jazyce. Soutěže se každoročně účastní žáci 8. a 9. ročníku. Letos psalo olympiádu 13 žáků. Olympiáda se skládá ze dvou částí, části jazykové a části slohové.

  Umístění:

  • 1. místo: Anežka Jordánová, 8. A
  • 2. místo: Simona Procházková, 9. B
  • 3. místo: Patrik Havlíček. 9. B

  Všem soutěžícím, zvláště pak vítězům, gratulujeme k pěkným výsledkům.

  Do okresního kola postupují žáci na 1. a 2. místě, tedy Anežka Jordánová a Simona Procházková. Žák na 3. místě – Patrik Havlíček - je náhradníkem.

                                                                                                                                               Mgr. Marie Benešová

 • Dějepisná olympiáda - školní kolo

  Dějepisná olympiáda - školní kolo

  Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Zúčastnilo se celkem 11 žáků z 8. a 9. tříd.

  Tematické zaměření letošního ročníku bylo: „Dlouhé století se loučí (1880 – 1920)“.

  Výsledky:

  • 1. místo: David Sluka z 9. B
  • 2. místo: Patrik Havlíček z 9. B
  • 3. místo: Simona Holešová z 9. B

  Úspěšnými řešiteli (dosáhli alespoň 60 % z maximálního počtu bodů) se stali také: Anežka Jordánová z 8. A a Matěj Schier z 9. A.

  Do okresního kola postupuje vítěz. Další postupující žáci budou vybráni organizátorem okresního kola podle počtu bodů.

  Nejen vítězům, ale i všem zúčastněným, patří pochvala za projevenou snahu a zájem o historii. Postupujícím do okresního kola držíme palce a přejeme hodně štěstí.

  Mgr. Jarmila Krupičková

 • Stolní tenis - okresní finále

  Stolní tenis - okresní finále

  Dne 27. listopadu 2019 proběhlo v Prostějově okresní finále turnaje družstev ve stolním tenisu, ve kterém družstvo žáků naší školy vybojovalo velmi pěkné druhé místo.      

  Složení mužstva: Šimon Janík, Pavel Zdražil, Filip Malý a Richard Frank.

  Všem našim závodníkům děkujeme za předvedené výkony a vzornou reprezentaci naší školy.

  Mgr. Petr Slouka

 • Bible a my

  Naše škola se již druhým rokem zapojila do soutěže vyhlašované MŠMT s názvem Bible a my. Jak sám název soutěže napovídá, jde o klání ve znalostech knihy, která patří k základům křesťanství. Smyslem soutěže je zprostředkovat žákům a studentům bohatství, které tato nejrozšířenější a nejpřekládanější kniha na světě představuje, její hodnoty literární, kulturní, mravní i duchovní, a tímto způsobem upozornit na její aktuálnost i v dnešní době.

  Školního kolo proběhlo na naší škole ve třech kategoriích, kdy z každé kategorie postoupili dva nejlepší do kola okresního. To proběhlo 25. listopadu v Prostějově. Naši školu zastupovali v I. kategorii Martin Komárek a Jáchym Košárek z 5. ročníku a ve II. kategorii Veronika Burgetová s Marií Rundtovou z 6. ročníku. Po písemném testu postoupilo šest nejlepších z každé kategorie do veřejného finále. Veronika a Martin skončili těsně před branami finále shodně na sedmých místech. V napínavém finálovém boji skončili Jáchym na 2. místě a Maruška na místě 3. Gratulujeme!

  Mgr. Alice Košárková

 • Dobrodružství s počítačem

   

  Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 se naše škola zapojila do 15. ročníku soutěže Cyrilometodějského gymnázia Prostějov s názvem Dobrodružství s počítačem. Tato výborná soutěž je určena žákům 4. a 5. tříd a prověřuje hbitost a rychlost dětí nejen při hraní her, ale především porovnává schopnosti kreativní tvorby v malování, vyhledávání informací na internetu, upravování textu a v neposlední řadě i týmovou spolupráci.

  V letošním roce se za naši školu zúčastnily dva týmy, kdy tým 5. B ve složení Tadeáš Hýsek, Eliška Judásková, Martin Komárek a Vendula Koutská obsadili pěkné 23. místo. Velkého úspěchu pak dosáhl tým 5. A ve složení Nela Jordánová, Jáchym Košárek, Natálie Mrvcová a Inna Štěpánková, kdy z třiceti zúčastněných týmů obsadili krásné druhé místo. Jedná se tak zároveň o nejlepší umístění naší školy za jedenáct let, kdy v této soutěži bojujeme. Výhercům i všem zúčastněným moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy v této prestižní soutěži!

  Ondřej Čáp

 • Písařík vyhrál v celostátním kole

  Písařík vyhrál v celostátním kole

  V pátek 22. listopadu 2019 se na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně konalo celostátní setkání finalistů soutěže „Školní časopis roku 2019“.

  Zástupci naší redakce – Eliss Jiráková, Denisa Koutská, Daniela Jančeková, Kamil Antoníček a Jiří Michalec z 9. B – reprezentovali celou naši školní redakci. Na fakultě se konaly novinářské dílny, workshopy a další akce pořádané v rámci akce Multimediální den.

  Netrpělivě jsme čekali na slavnostní vyhlášení, které se konalo až ve 13:30 hodin. Na podium pro ocenění šli naši redaktoři celkem čtyřikrát. :-)

  Nejprve za 1. místo mezi všemi časopisy základních škol v hlasování samotných redaktorů (cena školních redakcí). Dále jsme obsadili 4. místo v kategorii - Webový časopis žáků ZŠ a 2. místo v kategorii - Obsah.

  K naší obrovské radosti jsme v hlavní kategorii Tištěný časopis žáků 2. stupně ZŠ obhájili loňské 1. místo.

  Tento úspěch byl společným dílem celé redakce, která na tvorbě časopisu pracovala celý rok. Všem redaktorům a redaktorkám za jejich práci děkuji a blahopřeji jim k tomuto skvělému výsledku.

  Mgr. Jarmila Krupičková

 • Přednáška k výročí 30 let sametové revoluce Ziggy Horváth - 22.11.2019

  Přednáška k výročí 30 let sametové revoluce Ziggy Horváth - 22.11.2019

  Přednáška o svobodě určená pro žáky 2. stupně byla uspořádaná k 30. výročí sametové revoluce. Z. Horváth poutavým způsobem vysvětlil i zazpíval historicky důležité okamžiky ve vývoji ČR. Zejména tak činil na základě svých osobních zkušeností, neboť v roce 1989 byl ve věku blízkém našim žákům. Určitě se budeme těšit na další podobné akce nejen od Z. Horvátha.

  Jako ředitel školy děkuji autorovi přednášky za pěkně strávené dopoledne. Přesto, že se jednalo o velmi vážné téma, žáci celou dobu pozorně poslouchali. Asi i proto, že nedávná historie našeho státu se totiž příliš do učebnic dějepisu nedostala.

   

  Mgr. Petr Jordán, ředitel školy

 • ČEPS CUP 2019 - zápasy o postup v Němčicích n.H. - 18.11.2019

  ČEPS CUP 2019 - zápasy o postup v Němčicích n.H. - 18.11.2019

  Do galerie ČEPS CUP 2019 - zápasy o postup v Němčicích n.H. byly přidány fotografie.

  Jako každoročně se mladí hráči i hráčky florbalu snaží uspět v celorepublikové soutěži. Letos jsme pro změnu jeli v základním kole bojovat do Němčic n.H. 

  Jak to dopadlo? Dívky hladce vyhrály 7:1 nad soupeřkami z Němčic a postupují do krajského kola. Hoši bohužel nezačali zápas dobře. Prohrávali již 1:5, ale dokázali v druhé polovině zápasu srovnat na 5:5. Po těžkém boji nakonec podlehli 5:7. Hoši nepostupují, ale zaslouží velkou pochvalu.

  Podpořit nás přijeli i někteří z rodičů a nemalou měrou pomáhal také pan učitel Petr Slouka.

  Dívky postupují do Olomouce a nastoupí pravděpodobně v lednu ve složení: Barbora Přikrylová, Tereza Halouzková, Magdaléna Bosáková, Soňa Hrdá, Nela Jordánová, Sára Miková, Elen Tománková, Andrea Čoupková a Vendula Koutská. 

  V jiném turnaji zkusí znovu štěstí někteří hoši z týmu: Lukáš Janček, Lukáš Musil, Jakub Zelinka, Tomáš Krajčík, Jakub Oulehla, Robin Málek, Jan Vašina, Vojtěch Vašina, Filip Buriánek a Vojtěh Vláčil.

  Na další zápasy se těší trenér P. Jordán

   

 • Hladký postup mladších florbalistů do dalšího kola

  Hladký postup mladších florbalistů do dalšího kola

  Ve čtvrtek 14. 11. 2019 se v Prostějově konalo okrskové kolo ve florbale hochů (6. a 7. ročník) o postup do okresního finále.

  Hoši si zaslouží velkou pochvalu, neboť bez větších problémů postoupili. Nejprve zdolali vysoko 8:0 tým z Klenovic, potom vedli nad sportovní školou ZŠ Melantrichova již 3:1, ale soupeři (většinou zdatní lední hokejisté) vyrovnali na 3:3. Poslední zápas s týmem ze ZŠ Olšany u PV byl již v pohodě odehrán s výsledkem 9:1.

  V pondělí 25. listopadu 2019 budou bojovat ve finále tito hoši: Matěj Matušinec, Adam Přikryl, Daniel Antoníček, Lukáš Dvořák, Partik Musil, František Pavelka, Petr Špaček, Jiří Malík, Marián Čupka, Jakub Stýček a brankář Zbyněk Křepelka.

  Budeme jim držet palce!

  Mgr. Petr Jordán

 • "Zvířátková svačinka" – 13. 11. 2019

  "Zvířátková svačinka" – 13. 11. 2019

  Deštivé počasí využily děti v 5. a 6. oddělení ŠD k vytváření zvířátkových svačinek.

  Maminky připravily svým dětem množství různých ingrediencí, takže bylo z čeho tvořit. Děti si mohly později pochutnat na hadech, ježcích, tučňácích, beruškách, pejscích a kočičkách. :-)

  To byla ale skvělá pochoutka!

  Jana Fialová a Renata Kyseláková

 • Úspěch mladších žáků ve futsalu

  Úspěch mladších žáků ve futsalu

  Ve čtvrtek 7. listopadu 2019 proběhlo v Prostějově 1. kolo futsalové ligy mladších žáků, ve kterém družstvo žáků naší školy vybojovalo první místo a vybojovalo tak postup.                                              

  Složení mužstva: Zbyněk Křepelka, Jiří Malík, František Pavelka, Ladislav Kadlec, Matěj Matušinec, Adam Přikryl.                                                                                                                                      

  Všem zúčastněným děkujeme a přejeme další úspěch v příštím kole.

  Mgr. Petr Slouka

 • Projektové vyučování v 6. A

  Projektové vyučování v 6. A

  5. 11. 2019 probíhalo v hodině přírodopisu projektové vyučování „VYTVOŘ SI SVOU BUŇKU“.

  Buňka jako základní stavební jednotka všech živých organismů. Proto bylo důležité správně pochopit téma. A jak jinak než hrou. Myslím, že jsme si hodinu užili a procvičili a upevnili znalosti o stavbě buňky.

  Mgr. Anna Lovichová

 • „Cesta za Večerníčkem“ - 5. 11. 2019

  „Cesta za Večerníčkem“ - 5. 11. 2019

  Deštivé počasí nepřálo aktivitám venku, a tak děti 5. a 6. oddělení ŠD strávily odpoledne zábavnou procházkou po škole.

  Po cestě za Večerníčkem, který zanechával stopy v podobě pohádkových kartiček, se postupně vydávaly skupinky dětí z 1. tříd pod vedením svých starších kamarádů, kteří jim byli nápomocni při hledání a čtení otázek.

  A které děti sledují Večerníček a znají naše pohádky?

  1. místo: Tobiáš Nešpůrek, Natali Zavadilová, Adriana Vystavělová

  2. místo:  Kamil Málek, Jan Zbořil

  3. místo: David Přidal, Radim Hrdý, Vojta Kocourek, Sebastian Karalo                                     

  Renata Kyseláková & Jana Fialová

 • Pečeme pizzu v 1. oddělení ŠD

  Pečeme pizzu v 1. oddělení ŠD

  Ve čtvrtek 7. listopadu si děti mohly vyzkoušet, jak se peče pizza. Tu si připravily přesně podle svých představ a chutí. A s velkou chutí ji také po upečení snědly. :-)

  Všichni se jako kuchtíci osvědčili a už se těší na další společné kuchařské zážitky. 

  Zuzana Kvintová

   

 • Klub přátel školy
  4. 11. 2019

  Aktualizovali jsme modul Klub přátel školy

 • 4. 11. 2019

  Aktualizovali jsme modul Klub přátel školy

 • Halloween ve školní družině

  Halloween ve školní družině

  Ve čtvrtek 24. října jsme se opět i my ve školní družině ponořili do tajemné atmosféry tradičního anglosaského lidového svátku.

  Nejmladší děti z 5. a 6. oddělení se oblékly do strašidelných kostýmů a se svými vychovatelkami chodily od domu k domu a „koledovaly" sladkosti. Poté si ve třídě zahrály spoustu zábavných soutěží spojených s touto tématikou.

  Pro starší děti z 1. a 4. oddělení byla připravena strašidelná stezka odvahy s mnoha překvapeními a nevyzpytatelnými úkoly. Nejstarší děti z 2. oddělení si vyzkoušely práci s barvami na obličej a vytváření děsuplných masek.

  Vychovatelky školní družiny

 • Mladý chemik

  Mladý chemik

  V týdnu před podzimními prázdninami proběhla v hodinách chemie soutěž Mladý chemik, která je zaměřena na propagaci chemie na základních školách.

  Žáci devátých tříd prokázali patřičné vědomosti z chemie a tři nejlepší postoupili do krajského kola, které se bude konat 16. 12. 2019 v Olomouci.

  Výsledky:

  1. místo Simona Procházková (9. B), 2. místo Simona Holešová (9. B) a 3. místo Natálie Stőrová (9. A). 

  Mgr. Anna Lovichová

stránka:

Kontakt

 • Masarykova základní škola a mateřská škola Nezamyslice
  1. máje 234
  79826 Nezamyslice
 • (+420) 582 388 120

Fotogalerie

Zvonění na ZŠ

Hodina Čas
1. hodina 7:30-8:15
2. hodina 8:25-9:10
3. hodina 9:30-10:15
4. hodina 10:25-11:10
5. hodina 11:20-12:05
6. hodina 12:10-12:55
7. hodina 13:00-13:45
8. hodina 13:50-14:35

 

Počítadlo návštěv

TOPlist

Pondělí 16. 12. 2019