• Okresní kolo soutěže Finanční gramotnost

  Okresní kolo soutěže Finanční gramotnost

  Družstvo složené z nejúspěšnějších řešitelů školního kola ve složení Eliss Jiráková (9. B), Jiří Michalec (9. B) a Michaela Straková (9. A) řešilo v okresním kole nelehké úkoly zaměřené na teoretické i praktické znalosti a vědomosti žáků v oblasti finanční gramotnosti.

  Naše tříčlenné družstvo zvítězilo a bude začátkem března reprezentovat naši školu v kole krajském. Budeme držet palce!

  Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

  Mgr. Jarmila Krupičková

 • Výměnná burza žákovského parlamentu

  Ve středu 5. února 2020 se konala ve školní jídelně výměnná burza. Sběratelé z řad žáků se mohli od 14:00 hodin přijít pochlubit svými sbírkami všeho možného. Hlavním tématem byla výměna star wars sběratelských kartiček, nicméně sešly se tu nádherné a rozsáhlé sbírky všeho druhu. Mimo jiné například třígenerační sbírka pohlednic, sbírka často raritních LP desek, sbírka vršků od piva, pivních plechovek, pokémonů, nálepek a dalších.

  V průběhu burzy si děti mohly napsat vědomostní test ze světa star wars a vyhrát drobné ceny. Zároveň asistentky parlamentu, zejména z 5. A, sbíraly hlasy od vystavovatelů i prohlížejících o nejlepší či nejoriginálnější sbírky.

  Na pomyslných stupních vítězů se tak ocitli Jakub ze 3. B, Jáchym z 5.A a Hynek, Honza a Tomáš ze 6. A.

  Úžasné publikum nám vytvořila celá řada návštěvníků, zejména pak děti z různých oddělení školní družiny, za což patří dík všem družinářkám.

  Za vydatného hemžení v dětech rychle zmizelo drobné občerstvení (díky členové kroužku vaření!), hladce proběhly výměny či kompletace sbírek a celou akci provázela kromě star wars hudby i skvělá atmosféra.

  Vzhledem k úspěchu se budeme těšit na příští rok s jiným hlavním tématem klidně znovu. Do té doby ať vás Síla provází!

   

  Za organizátory Ondřej Čáp a Jana Kocourková

 • Šesté třídy a animační program "Dotkni se pravěku"

  Ve středu 5. února 2020 žáci 6. tříd naší školy navštívili  Muzeum Vyškovska, kde absolvovali animační program „Dotkni se pravěku“. Obě třídy si program velice užily. Kromě stálé expozice Pravěk, ve které se děti prostřednictvím autentických nálezů seznámily s nejstarším obdobím našich dějin, se šesťáci zúčastnili tvořivých dílniček, kde si každý z nich pomocí repliky pravěké „ruční“ vrtačky vytvořil přívěsek z nejměkčího kamene – mastku -  a oblékl pravěký oděv. Žáci 6. B si i přes adrenalinové počasí zaházeli oštěpem a nutno dodat, že někteří z nich by v pravěku hlady neumřeli. Celou exkurzi nám zpestřily České dráhy, které nám uchystaly zpoždění 80 minut. Nezklamala ani paní průvodčí, která své povolání, bohužel, nevykonává s patřičným nadšením a profesionalitou. To nám ale báječný zážitek z exkurze nepokazilo.

  Mgr. Zuzana Vránová

 • Lyžařský výcvikový kurz 2020

  Lyžařský výcvikový kurz 2020

  Ve dnech 19. až 25. ledna 2020 se žáci obou sedmých tříd zúčastnili již tradičního lyžařského výcvikového kurzu v Hynčicích pod Sušinou. Tentokrát jsme byli ubytováni v chatě Spartak, která vzhledem ke svému vybavení dostála hrdě svému jménu. Bylo ještě nutno se popasovat s  velmi nepříjemnou obsluhou a pak už jsme mohli každý den úspěšně vyrážet na svahy učit děti nacvakávat lyže.

  Každý večer byl pro ně připraven bohatý program. V pondělí proběhla přednáška na téma Lyže a vybavení, v úterý na téma Prevence úrazů a případná první pomoc, která byla obohacena o neplánovanou demonstraci stabilizované polohy. Ve středu byl večer stolních her, ve čtvrtek pak veselá karaoke soutěž s následnou mini diskotékou a v pátek večer slavnostního vyhlašování nejlepších lyžařů a vítězů různých soutěží, které celý týden žáci plnili.

  Každý den byl také plný překvapení, jelikož vždy odpoledne to vypadalo jako bitva u Verdunu, kdy odpadalo čím dál více žáků, kteří se s námi museli rozloučit a jet domů - tu na virózu, tu na bolest břicha či zánět krčního svalstva a zranění končetin. V podstatě to vypadalo, jako by sedmou A někdo před odjezdem proklel.

  Nicméně počasí bylo vyjma pátku nádherné a podmínky k lyžování ideální. Přeživší se nám tak podařilo naučit především překonat strach, někdy i pud sebezáchovy, a lze s hrdostí říct, že dobře lyžovat uměl v pátek už opravdu každý.

  Doufáme, že jsme si smůlu, co se zdraví týče, vybrali již letos a budeme se těšit na várku odvážlivců budoucí    7. A a 7. B další rok, v únoru 2021.

   

  Za členy instruktorského týmu sepsal Ondřej Čáp

 • Rodiče na návštěvě u prvňáčků

  Rodiče na návštěvě u prvňáčků

  Ve dnech 4. a 6. února 2020 jsme pozvali rodiče žáků z 1.A a 1.B na návštěvu do vyučování. Organizace se ujali zástupci žákovského parlamentu - Kája a Kája z 5.A a Lukáš a Filip z 5.B. Do první a druhé vyučovací hodiny, kde probíhala výuka českého jazyka a matematiky, pozvání přijaly zhruba dvě třetiny rodičů.

  Podle ohlasů lze usuzovat, že se akce zdařila.

  Oběma skupinkám organizátorů velice děkuji, velké poděkování patří i třídním učitelkám obou prvních tříd - Marcele Horákové a Miloslavě Oralové.

  za žákovský parlament - Jana Kocourková

 • Biologická olympiáda

  Biologická olympiáda

  Školní kolo biologické olympiády je vždy rozděleno do několika částí a to: teoretické, praktické a poznávací.

  Letošní ročník byl na téma: Těžký život ve vodě.  Mohli se účastnit žáci 2. stupně. Odstartovali jsme v hojném počtu 31 žáků. Soutěžili ve dvou kategoriích C (8. – 9. třída) a D (6. a 7. třída). V praktické části pozorovali povrchové napětí vody a rašeliník.

  Do okresního kola postupují žáci na 1. – 3. místě, bude se konat 8. 4. a 21. 4. 2020.

  VÝSLEDKY:

  KATEGORIE C:

  1. místo: Malý Filip (8. B)

  2. místo: Matušinec Ondřej (9. B)

  3. místo: Haluzová Ela (8. A)

  KATEGORIE D:

  1. místo: Jančeková Barbora (7. A)

  2. místo: Mucha Jan (6. B)

  3. místo: Pavelka František (6. B)

  K předvedeným výkonům blahopřejeme všem soutěžícím, zvláště pak vítězům.

  Za předmětovou komisi přírodních věd

  Mgr. Anna Lovichová

 • Chemická olympiáda – školní kolo

  Chemická olympiáda – školní kolo

  Dne 6. 2. 2020 se na naší škole konalo školní kolo chemické olympiády. Zúčastnilo se 10 žáků devátých ročníků. Tématem byly soli - jejich využití v běžném životě, reakce v lidském těle, atd.

  Výsledky:

  O 1. místo se dělí – Procházková Simona a Eliss Jiráková (9. B)

  2. místo – Konšelová Amélie (9. A)

  o 3. místo se dělí: Antoníček Kamil, Iveta Kaplánková (9.B) a Matěj Schier (9.A).

  Blahopřejeme všem soutěžícím, zvláště pak vítězům.

  Mgr. Anna Lovichová

 • Exkurze - Anthropos

  Exkurze - Anthropos

  Jelikož jsme se nedávno začali v přírodopise učit o člověku, obě třídy osmáků vyrazily 4. února na tematickou exkurzi do brněnského Anthroposu.

  Během přibližně hodinové přednášky jsme se nejen my, žáci, ale i učitelé dozvěděli spoustu zajímavých věcí.

  Dozvěděli jsme se více o životě našich předků, o tom, jak se vyvíjeli a časem vynalézali a zjišťovali nové věci, jak si obstarávali potravu…

  Přednáška nás všechny velmi zaujala, ale myslím si, že spoustu mých spolužáků více zaujalo pozadí mamuta (v reálné velikosti!) a spousta z nich si právě z tohoto místa odnesla pár skvělých fotek a vzpomínek.

  Pokud vás zajímá člověk a jeho historie, rozhodně doporučuji navštívit tohle místo. ;)

  Anežka Jordánová, žákyně 8. A

 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce

  Konverzační soutěž v anglickém jazyce

  27. ledna 2020 proběhlo na naší škole školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Zúčastnění žáci bez přípravy konverzovali s porotou na jedno z vylosovaných témat.

  Ta byla opravdu pestrá: od zdravého životního stylu přes cestování až například ke kultuře. Všichni soutěžící překonali přirozené obavy z veřejného mluvení v cizím jazyce a předvedli skvělé výkony. Na 3. místě skončila Anežka Jordánová z 8. A, na 2. místě Simona Procházková z 9. B a vítězem školního kola se stal David Sluka z 9. B.

  Simona s Davidem budou naši školu reprezentovat také v okresním kole, které proběhne v Prostějově. Držíme jim palce.

  Alice Košárková

 • 30. 1. 2020

  Aktualizovali jsme modul Výchovný poradce

 • Pythagoriáda

  Pythagoriáda

  Dne 27. 1. 2020 u nás proběhlo školní kolo soutěže Pythagoriáda. Pythagoriády se zúčastnilo celkem 43 žáků z 5. až 8. ročníku.

   

  Výsledky školního kola:

  5. ročník – 1. místo: Hrdá Soňa, Košárek Jáchym, 2. místo: Přibylová Anna, Judásková Eliška, 3. místo: Čoupková Andrea

  6. ročník – 1. místo: Burgetová Veronika, 2. místo: Přikrylová Julie, Dvořák Lukáš, 3. místo: Bártová Simona, Mucha Jan, Špaček Petr

  7. ročník – 1. místo: Žampach Dominik, 2. místo: Záhorová Natálie, 3. místo: Havlíčková Andrea, Strýček Jakub

  8. ročník – 1. místo: Jordánová Anežka, 2. místo: Obruča Tobiáš, 3. místo: Halouzková Petr, Malý Filip

   

  Do okresního postupují tito úspěšní řešitelé, kteří dosáhli 10 a více bodů: Hrdá Soňa, Košárek Jáchym a Anežka Jordánová.

  Jarmila Balážiová

 • MISS – MISSÁK ŠD

  MISS – MISSÁK ŠD

  Velkolepou show si pro děti ŠD připravily jejich vychovatelky.

  28. ledna se v Jordánském sále bojovalo o titul „MISS – MISSÁK 2020“. Do finále se probojovalo 18 dívek a 3 hoši.

  Překvapením byla samotná porota. Pozvání přijala Dolly Buster, madam Nana Banana a Janisa Purple. O finalistky se starala kostymérka Ivanovič Friedbergovič Držihovič, kosmetička Carmen a módní návrhářka Mony Matragi.

  Po úvodní promenádě a rozhovoru plném záludných otázek se soutěžící představili ve volných disciplínách. V nich nechyběl tanec, zpěv, gymnastika, hra na hudební nástroj, kouzelnické číslo i mluvené slovo.

  Třetí nejodvážnější disciplínou byla promenáda v plavkách. V rytmu písně Karla Gotta „Srdce nehasnou“ určitě žádné neuhaslo.

  Vyhrát však mohli jen ti nejlepší.

  Kategorie mladší dívky:

  MISS: Pavla Jánská

  I. VICEMISS: Adéla Hudečková

  II. VICEMISS: Eliška Přibylíková

  Kategorie starší dívky:

  MISS: Katka Nováková

  I. VICEMISS: Sofie Hrdá

  II. VICEMISS: Elena Menšíková

  Kategorie hoši:

  MISSÁK: Jakub Křepelka

  I. VICEMISSÁK: Kamil Málek

  II. VICEMISSÁK: Jan Gábor

  MISS publika: Pavla Jánská

  MISSÁK publika: Jakub Křepelka

  Velké poděkování patří Dolly Buster alias paní učitelce Marcele Horákové a hlavnímu sponzorovi – paní starostce z Počenic Pavle Procházkové.

  Vychovatelky ŠD

   

   

 • Olympiáda v českém jazyce – okresní kolo

  Olympiáda v českém jazyce – okresní kolo

  Okresní kolo OČJ (kat.I.-ZŠ) se konalo 20. ledna 2020 tradičně v prostorách ZŠ a MŠ Melantrichova v Prostějově.

  Naši školu reprezentovali tři žáci. Celkem se soutěže zúčastnilo 46 žáků ze základních škol a gymnázií okresu Prostějov.

  S velmi těžkým zadáním si všichni tři dobře poradili. Patrik Havlíček (9. B) obsadil krásné 9. místo, Anežka Jordánová (8. A) 14. místo a Simona Procházková (9. B) 19. místo.

  Všem soutěžícím blahopřejeme ke skvělému výsledku a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

  Mgr. Jarmila Krupičková

 • Finanční gramotnost – školní kolo

  Finanční gramotnost – školní kolo

  Naše škola se opět (po obnovení soutěže) zapojila do soutěže „Finanční gramotnost“. Tato soutěž pomáhá změřit úroveň znalostí finanční gramotnosti. Současně rozšíří praktické a teoretické znalosti a vědomosti žáků v oblasti finanční gramotnosti.

  Školního kola se zúčastnilo 24 žáků z 9. ročníku. Na prvních šesti pořadích se umístili tito žáci:

  1. místo: Eliss Jiráková, 9. B

  2. místo: Jiří Michalec, 9. B

  3. místo: Michaela Straková, 9. A

  4. místo: Patrik Havlíček, 9. B

  5. místo: Daniela Jančeková, 9. B

  6. místo: Iveta Kaplánková, 9. B

  V okresním kole bude hájit barvy naší školy tříčlenné družstvo tvořené těmi žáky, kteří obsadili první tři místa – Eliss Jiráková, Jiří Michalec a Michaela Straková.

  Gratulujeme a budeme držet palce!

  Mgr. Jarmila Krupičková

 • Dějepisná olympiáda – okresní kolo

  Dějepisná olympiáda – okresní kolo

  Ve čtvrtek 16. ledna 2020 proběhlo okresní kolo dějepisné olympiády s tematický zaměřením „Dlouhé století se loučí (1880 – 1920)“.

  Do okresního kola byli letos (díky vysokému počtu bodů získaných ve školním kole) pozváni tři žáci z naší školy. Celkem se zúčastnilo 36 soutěžících ze základních škol a gymnázií.

  David Sluka (9. B) vybojoval vynikající 4. místo, Patrik Havlíček (9. B) obsadil 19. místo a Simona Holešová (9. B) se umístila na 35. místě.

  Všem soutěžícím gratulujeme k výbornému výsledku a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

  Mgr. Jarmila Krupičková

 • „Všechny tváře vody“

  „Všechny tváře vody“

  V prosinci proběhlo 1. kolo korespondenční soutěže „Všechny tváře vody“, ve kterém se tým mladších žáků z třídy  6. A ve složení V. Burgetová, L. Cypriánová a H. Přecechtěl umístil na 1. místě, současně i tým starších žáků z 8. A ve složení  E. Haluzová, A. Jordánová a N. Štěpánková  je na 1. místě.

  Tato soutěž má tři kola, po třetím kole budou vybrány nejlepší týmy do Ekocentra IRIS v Prostějově.           

                                                                                                         Mgr. Dana Svobodová

 • Projektový den ŠD – „Příroda kolem nás“

  Projektový den ŠD – „Příroda kolem nás“

  Název „Příroda kolem nás“ nesl projektový den realizovaný v 5. a 6. oddělení ŠD.

  Celé odpoledne 22. ledna tak proběhlo pod vedením pana Ing. Martina Ernsta, PhD.

  Ten zpočátku zaujal svými názornými pomůckami převážně ze světa zvířat a následně na vycházce směr Mokroš nechal děti „dotknout se přírody.“ Nález ptačího hnízda, peříček, stop či zvířecích „bobků“ se tak stalo družinovou soutěží.

  Děkujeme panu Ernstovi i za pěkné dárky v podobě zvířecího pexesa a těšíme se na další spolupráci.                         

                                                              Renata Kyseláková – Jana Fialová

 • Florbalistky na 4. místě v kraji - na turnaji v Lipníku n. B. 14.1.2020

  Florbalistky na 4. místě v kraji - na turnaji v Lipníku n. B. 14.1.2020

  Dívky hrající florbal ukázaly týmového ducha a dokázaly být vyrovnanými soupeřkami s nejlepšími týmy z olomouckého kraje.  Po úvodním rozcvičení a pokřiku jsme vlétli na soupeřky ze ZŠ Lipové a vyhráli 7:1. Pak přišel nejvíce obávaný zápas s mistryněmi republiky z Lutína. Odolávali jsme jenom krátce, pak jsme již jen sledovali narůstající počty obdržených branek a nakonec prohráli 1:6.

  Pořád bylo o co hrát, takže ZŠ Drahotuše narazila na naši snahu udělat dobrý výsledek. Bohužel jsme dotahovali, a zápasy na 14 minut se zdají být za těchto situací velmi krátké. Výsledek 2:4 nás posouval v pořadí turnaje zase níže. 

  Do posledního zápasu nastupovaly holky s vědomím boje o 3 místo. Bohužel jsme opět dotahovali bez zdárného konce s výsledkem 1:3.

  Do zápolení se zapojila tato děvčata 4. - 5. třídy: brankařka Sára Miková, dále hráčky Magdalena Bosáková, Vendula Koutská, Marie Matějčková, Tereza Halouzková, Soňa Hrdá, Barbora Přikrylová, Elen Tománková, Nela Jordánová, Eliška Erneková, Amélie Švábenská.

  Ve skvělé atmosféře v zánovní sportovní hale jsme měli jako jediný tým i svého fanouška a vlajkonoše - tatínek naší brankařky, pan Mik. Snad i proto už v ruce s pohárkem za 4. místo všechny dívky před závěrečnou fotografií hlásily trenérovi, že by chtěly trénovat alespoň 3 x týdně i více.  A to nás může těšit nejvíce, že vůle a chuť na sobě pracovat našim hráčkám zrovna nechybí!

  Mgr. Petr Jordán

 • Školní kolo zeměpisné olympiády

  Školní kolo zeměpisné olympiády

  Dne 13. ledna proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Zúčastnilo se 24 žáků 7. – 9. tříd, kteří soutěžili ve třech kategoriích. Soutěžící nejprve vyplnili test z teorie, poté otázky zaměřené na práci s atlasem.

  V kategorii A obsadila 3. místo Veronika Burgetová, 2. místo Jan Mucha a 1. místo Hynek Přecechtěl.

  V kategorii B se na 3. místě umístila Natálie Záhorová, na 2. místě Karel Bartolšic a na 1. místě Barbora Jančeková.

  V kategorii C spolu soutěžili žáci 8. a 9. ročniků. Na 3. místě se umístili dva žáci Jan Halouzka a Tomáš Přibyl, na 2. místě Tobiáš Obruča a na 1. místě David Sluka.

  Všem zúčastněným děkujeme za skvělé výkony a postupujícím žákům přejeme mnoho úspěchů v okresním kole.

                                                                       Ing. Jaroslava Kurejová a Mgr. Dana Svobodová

stránka:

Kontakt

 • Masarykova základní škola a mateřská škola Nezamyslice
  1. máje 234
  79826 Nezamyslice
 • (+420) 582 388 120

Fotogalerie

Zvonění na ZŠ

Hodina Čas
1. hodina 7:30-8:15
2. hodina 8:25-9:10
3. hodina 9:30-10:15
4. hodina 10:25-11:10
5. hodina 11:20-12:05
6. hodina 12:10-12:55
7. hodina 13:00-13:45
8. hodina 13:50-14:35

 

Počítadlo návštěv

TOPlist

Pátek 28. 2. 2020