• 8. B na olympijském festivalu v Brně

• V úterý 15. února se třída 8. B zúčastnila Olympijského festivalu v Brně. Zde si žáci mohli vyzkoušet 15 olympijských sportů, například skok na lyžích, jízdu v bobech, bruslení a sjezd na snowboardu. Potkali Kateřinu Neumannovou a Davida Kosteleckého. Také narazili na maskota olympijských her. Návštěva jim tak přinesla spoustu nových zážitků a vědomostí.

• Angličtina ve ŠD

• Ve školní družině se dne 22. října a 7. ledna konal projektový den pod vedením lektora angličtiny a rodilého mluvčího - Tina. Děti si zábavnou formou zopakovaly jednotlivé anglické fráze, zahrály si hry a zasoutěžily. Všem dětem se projektové dny líbily a už se těšíme na další zábavné odpoledne s Tinem.

Vychovatelky ŠD

• Sýrové chipsy ve školní družině

• Páteční odpoledne si děti z 5. a 6. oddělení zpříjemnily vařením.

Malí kuchtíci si nastrouhali sýr a na plechu si zhotovili chipsy.

Během pečení si děti nakrájely a nazdobily zeleninové tácky a mohla přijít zdravá svačinka.

Jana Fialová a Renata Kyseláková

• Olympiáda ve 4. A

• Ve tříde čtvrťáků vznikla dílna pro tvorbu návrhů olympijského sportovního oblečení a vybavení.

Spolu s asistentem M. Hanzalíkem vše žáci doplnili i o povzbudivá hesla určená našim sportovcům.

Ve třídě zavládla pravá olympijská tvořivá atmosféra!

• 1. místo v okresním kole soutěže Finanční gramotnost

• Soutěžní družstvo ve složení Adéla Hanáčková (9. A), Dominik Žampach (9. B) a Karel Bartolšic (9. A) se 1. února 2022 zúčastnilo okresního kola celostátní soutěže Finanční gramotnost.

Naši deváťáci zvítězili a postupují do krajského kola, které se bude konat v březnu.

Tam na soutěžící čeká nelehký úkol. Kromě znalostního písemného testu z oblasti finanční gramotnosti musí dopředu zpracovat případovou studii se zadaným tématem a doplnit ji videem.

Soutežícím gratulujeme k výbornému výsledku a budeme jim držet palce v krajském kole.

• Krmení ptáčků na školní zahradě

• Ptáci, kteří neodlétají do teplých krajin, prožívají v tyto dny nejtěžší roční období.

Kvůli nedostatku potravy mohou i uhynout. Proto jsme se v 5. a 6. oddělení ŠD rozhodli nabídnout příkrm v podobě koulí z loje a semínek, které jsme zhotovili a zavěsili do připravených krmítek pana učitele Radka Thumse.

Tak snad pomůžeme ptáčkům přečkat nadcházející chladné dny a noci.

Renata Kyseláková a Jana Fialová

• Karneval a pizza v 5. a 6. oddělení ŠD

• Ve středu 2. února proběhl v 5. a 6. oddělení ŠD dětský karneval.

Děti si vyráběly „škrabošky", skládaly puzzle šašků, tančily a soutěžily - zkrátka si hezky zařádily.

Vyvrcholením bylo pečení pizzy, na které si všichni přítomní pochutnali.

Jana Fialová a Renata Kyseláková