• 8. třídy v Anthroposu Brno

• V úterý 19. prosince 2023 vyrazily třídy 8. A a 8. B do Pavilonu Anthropos v Brně. Součástí této exkurze byla komentovaná prohlídka, kde se žáci dozvěděli mnoho zajímavostí o nejranějším období lidských dějin. Prostřednictvím vystavených exponátů mohli nahlédnout do životů tehdejších lovců a sběračů, kteří osidlovali Moravu a celou Evropu. Nástroje, zbraně, malby, obydlí a kosterní pozůstatky, na všechny tyto expozice bylo možné v rámci této výstavy nahlédnout. Nejatraktivnějším exponátem byla rekonstrukce mamuta v životní velikosti.

Díky této exkurzi se žáci dozvěděli mnoho nového a určitě si rozšířili své znalosti v oblasti dějepisu a přírodopisu. Návštěvu tohoto pavilonu vřele doporučují všem.

Mgr. A. Lovichová, Mgr. K. Bosáková, A. Hubáčková, DiS., J. Kocourková

• Konverzační soutěž v anglickém jazyce - 6. a 7. třídy

• V úterý 12. 12. proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro žáky 6. a 7. tříd. Soutěžící se pěkně představili, popovídali o vylosovaném tématu a reagovali na otázky poroty.

Ve velké, a kvalitní, konkurenci obsadila bronzovou třetí příčku Sofie Hrdá ze 7. A, stříbrnou druhou Nikola Leciánová z 6. B a pomyslné zlato, a tedy i postup do okresního kola, získal Michael Surala z 6. B.

Za účast všem zúčastněným děkujeme a gratulujeme medailistům, kteří byli i včera odměněni krásnými věcnými cenami.

Za učitele Aj Mgr. Zuzana Vránová

• Dějepisná olympiáda – školní kolo

• Ve čtvrtek 30. 11. 2023 se ve škole uskutečnilo školní kolo 53. ročníku dějepisné olympiády. Téma letošního ročníku: „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí. Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.“
          Soutěže, která je určena pro žáky 8. a 9. tříd, se letos zúčastnilo 22 žáků.

Celkem 15 z nich se stalo úspěšnými řešiteli (úspěšný řešitel - dosažení alespoň 60% hranice celkového počtu bodů), což je výborný výsledek.

Výsledky:

1. místo: Martin Komárek, 9. B – 49 bodů z 60 možných

2. místo: Lukáš Herodek, 8. B – 45 bodů

3. místo: Jakub Křepelka a Elena Přibylová, 8. B – 44 bodů

Další úspěšní řešitelé:

Dan Pinkas (43 b.), 8. B; Tereza Hubená (43 b.), 8. B; Robin Málek (42 b.), 8. B; Ella Dosoudilová (42 b.), 8. A; Anna Přibylová (41 b.), 9. A; Adam Čuri (40 b.), 9. A; Ondřej Oškera (40 b.), 9. A; Amálie Gyenesová (40 b.), 8. B; Zdeňka Kroužilová (38 b.), 9. B; Filip Novák (36 b.), 9. A a Vojtěch Vláčil (36 b.), 9. B.

Do okresního kola automaticky postupuje vítěz, žáci na druhém a třetím místě podle bodového skóre ostatních účastníků z jiných škol.

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme a postupujícím držíme palce do okresního kola, které se uskuteční 16. ledna 2024 v Prostějově.

Za PK společenských věd

Mgr. J. Krupičková

• Olympiáda v českém jazyce – školní kolo

• V pátek 1. 12. 2023 se ve škole uskutečnilo školní kolo 50. ročníku olympiády v českém jazyce.

Soutěže, která je určena pro žáky 8. a 9. tříd, se letos zúčastnilo 25 žáků.

Soutěžní práce se skládala ze dvou částí – jazykové a slohové.

Výsledky:

1. místo: Anna Přibylová, 9. A

2. místo: Jakub Křepelka, 8. B

3. místo: Dorota Zbořilová, 9. A

Do okresního kola postupují dva nejúspěšnější řešitelé.

Gratulujeme úspěšným řešitelům a postupujícím žákům přejeme hodně štěstí v okresním kole.

Za kabinet českého jazyka

Mgr. J. Krupičková

• Dárky provozním zaměstnancům

• Den před mikulášskou nadílkou, 4. prosince 2023, obdarovali nejmenší členové žákovského parlamentu naše provozní zaměstnance.

Děti nejprve společnými silami vytvořily balíčky z vánočních "přísad", přidaly přáníčka, upravily kostýmy a mohli jsme jít. Dospělí byli velmi mile překvapeni, děti jim poděkovaly za péči o plná bříška, čistou školu a finanční zabezpečení a navzájem jsme si popřáli krásné svátky.
          Je radost, když děláte druhým radost!

Krásné Vánoce a klidný nový rok 2024 přejí žáci ŽP

• ŠD – Čertoviny – 4 . a 5. 12.

• V předvánočním čase se ve školní družině vyrojili čerti a andílci. Na ty nejmenší čekaly čertovské hrátky a dovádění, starší si lámali hlavu nad zapeklitými úkoly.

Tvořilo se ve všech odděleních ŠD a sladká odměna byla zasloužená.

Poděkování patří praktikantce Katce Kocourkové, která se 14 dní podílela na činnostech ŠD a Čertovinami svou praxi zakončila.

Vychovatelky ŠD

• ŠD na sněhu - 4. 12.

• HURÁÁÁ, první sníh letošní zimy vylákal děti ŠD k zimnímu dovádění.

Válení, koulování, sněhuláci …, to byla – i přes promrzlé ruce, nohy i tváře – veliká radost z bílé nadílky.

Tak snad nebyla poslední!?

Vychovatelky ŠD

• Úspěšný postup dívek ve florbalu

• Další soutěží na okresní úrovni bylo základní kolo soutěže dívek v kategorii 6. – 7. ročník. Dívky ve třech zápasech 4. prosince 2023 nastřílely 20 branek a od soupeřek obdržely jen jednu!

V dalším kole ve středu 13. prosince se utkají v Prostějově, kde se budou účastnit okresního finále a boje o postup do krajského kola soutěže. Šance jsou určitě velké! Soutěžily: A. Hanáková, S. Hrdá, E. Hronková,
          A. Hudečková, M. Kocourková, A. Králová, D. Letochová, K. Matušincová, N. Navrátilová, K. Nováková,
          L. Pavelková, E. Schierová, T. Štvrtecká, S. Záhorová.

Ve fotogalerii můžete zjistit, že dívky hrály na daleko větším hřiště, než máme v Nezamyslicích. Jak se jim dařilo můžete vidět na fotografiích. Doprovázely je a koučovaly Mgr. H. Kubíková a J. Přibylíková.

Mgr. Petr Jordán