• 5. ledna 2024 proběhl na naší škole první z bláznivých dnů, které vybrali členové žákovského parlamentu. Děti i dospělí se mohli obléknout dle svých zájmů, zálib a koníčků.

Sešla se spousta krásných kostýmů. K vidění byli malíři, hudebníci, mažoretky, fotbalisté i florbalisté, rybáři, myslivci, pohádkové bytosti, řemeslníci, lyžaři i milovníci kvalitního spánku a mnoho dalších zálib.

Věřím, že jsme si všichni tento bláznivý den užili, další nás čeká na konci února.

Za fotodokumentaci děkujeme členkám ŽP Dominice Halouskové a Elle Dosoudilové z 8. A

Jana Kocourková, ŽP

• Konverzační soutěž v Aj pro žáky 8. - 9. tříd

• Ve čtvrtek 4. ledna 2024 se uskutečnilo školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce pro žáky 8. - 9. tříd, kterého se zúčastnilo 12 žáků.

Po krátkém představení museli soutěžící souvisle hovořit o vylosovaném tématu a nakonec ještě reagovat na otázky porotců.

Kvůli skvělým soutěžním výkonům měla porota opět velice náročné rozhodování.

Nakonec se na medailových pozicích umístili následující žáci:

1. místo: Tereza Halouzková z 8. B

2. místo: Jakub Křepelka z 8. B

3. místo: Ella Dosoudilová z 8. A

Vítězové byli odměněni deskovými a karetními hrami. Také držíme palce Tereze Halouzkové, která pojede v únoru reprezentovat naši školu do okresního kola.

Kabinet anglického jazyka

• Tři dny se třemi králi
        • ŠD - Tři dny se třemi králi - 3. - 5. ledna 2024

• Příběh tří mudrců, kdo byli Kašpar, Melichar, Baltazar, jaké jsou tradice tohoto svátku, co znamenají zkratky K+M+B, hry a tvoření -  to vše bylo tématem prvního dne naší pouti.

4. ledna jsme se vydali do kostela sv. Václava, kde nás srdečně přijal P. Marek Glac. Ten odpovídal nejen na zvídavé otázky těch nejmenších, ale ukázal nám i jesličky, kadidlo a poté jsme si za hudebního doprovodu paní vychovatelky Klučkové zazpívali píseň „My tři králové“ a koledy.

Pátek jsme zakončili „Tříkrálovou stezkou“, kreslením a zhlédnutím příběhu Chaloupka na vršku – „Jak to bylo na Tři krále“.

Snad v dětech zůstane aspoň kapka moudrosti a poselství tří králů do budoucnosti!

Vychovatelky ŠD

• Vánoční turnaj ve stolním tenise

• Ve čtvrtek 21. prosince 2023 se na naší škole v Nezamyslicích konal již pátý ročník oblíbeného Vánočního turnaje ve stolním tenise, tentokrát o pohár ředitele školy. Soutěže, která proběhla ve dvou kategoriích, se zúčastnilo více než 50 žáků školy.

V první kategorii, kde soutěžili žáci 3. až 5. ročníku, se ve finálové skupině umístil na 5. místě Petr Slouka ml., na 4. místě Matyáš Klvač, na 3. místě Maxim B. Zapletal, na 2. místě Martin Cyprian a na 1. místě Jan Zaremba.

Ve druhé kategorii, která byla určena pro žáky 6. až 9. ročníku, se na 5. místě umístil Tadeáš Hýsek, na 4. místě Jakub Zelinka, na 3. místě David Pořízka, na 2. místě Karel Bogar a na 1. místě Tomáš Žampach.

Všichni účastníci turnaje si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost. Vítězové skupin získali premiérový pohár z rukou ředitele školy a hráči, kteří se umístili ve finálové skupině (1. až 5. místo), si odnesli krásné ceny.

• Ohlédnutí za vánočním turnajem v badmintonu

• Ve dnech 18. 12. a 19. 12. 2023 se konal školní turnaj čtyřhry v badmintonu pro 2 kategorie žáků 2. stupně.

Na hojné účasti bylo vidět, že sport získává na popularitě.

Výsledky dvojic:

Kategorie 6. - 7. ročník:

1. místo (dělené): Burget Tomáš, Trněný Daniel (oba 7. A) a také Košárek Adam, Dvořák Jakub (oba 7. B)

3. místo: Rundtová Tereza (7. B), Hronková Elen (7. A)

Kategorie 8. - 9. ročník:

1. místo: Přibylová Elen, Křepelka Jakub (oba 8. B)

2. místo: Bartolšic Matyáš, Žampach Tomáš (oba 8. A)

3. místo: Málek Robin (8. B), Pořízka David (9. B)

Poděkování patří nejen vítězným dvojicím, ale všem hráčům, kteří si s radostí turnaj užili!

Organizaci skvěle zajistili pedagogové: H. Kubíková, J. Přibylíková, K. Božik

Budeme se těšit na další podobné akce s aktivním pohybem žáků :-)

• ŠD: „Přejeme rok splněných přání“

• Měsíc prosinec se ve ŠD nesl ve vánoční náladě.

Děti vyráběly ozdoby, dekorace a dárky na jarmark, psaly Ježíškovi, malovaly adventní kalendář, zdobily stromeček – třídy – chodby, zpívaly koledy, vyprávěly, tancovaly … a dostaly i nadílku hraček.

Dětská radost a očekávání neznala hranic a dokázala i nás dospělé odstřihnout od předvánočních starostí.

Děkujeme za přízeň, přejeme vám krásné prožití vánočních svátků a radost z rozzářených očí vašich dětí. Jsou to i naše děti!

Ať je pro všechny rok 2024 rokem splněných přání ve zdraví.

• Bobřík z informatiky

• V druhé polovině listopadu se vybraní žáci 2. stupně naší školy již druhým ročníkem zúčastnili výborné celostátní soutěže s názvem Bobřík z informatiky. Žáci zde prokazovaly své znalosti zejména z oblasti logiky, chápání posloupnosti příkazů a ze základů programování.

A jak celá soutěž dopadla? V kategorii 6. a 7. ročníků se na 1. místě s nejvíce body umístil Tomáš Burget ze 7. A, na 2. místě Jakub Čepý a na 3. místě Ondřej Smékal. V kategorii 8. a 9. ročníků pak 1. místo obsadila Petra Holubová z 8. A, 2. místo David Kyselák z 8. A a 3. místo obsadil Jaroslav Šmudla z 9. B. Všem zúčastněným děkujeme za zápal pro informatiku a všem vítězům samozřejmě gratulujeme.

Bohužel je tato celostátní soutěž v části pro základní školy nepostupová, přesto pevně věříme, že si žáci, zejména z odcházejících devátých ročníků, přenesou naučené postupy a píli i na střední školy a stejně úspěšně „zaperlí“ v některém z dalších kol soutěže, tentokrát i s kýženým postupem.