• Klub přátel školy
  3. 11. 2018

  Aktualizovali jsme modul Klub přátel školy

 • Halloween ve školní družině

  Halloween ve školní družině

  24. října 2018 se ve všech odděleních školní družiny uskutečnil již tradiční podzimní motivační večer, který jsme převzali od anglosaských zemí – Halloween. Abychom si vytvořili skutečnou hallowenskou atmosféru, všechna oddělení si krásně vyzdobila třídy ručně vyřezávanými dýněmi, obrázky se strašidly, netopýry, světýlky.

  Jako každý rok jsme uskutečnili průvod kolem okolí školy, a tak mohli kolemjdoucí tento večer potkávat různá zombie, čarodějnice, kostlivce.

  Poté jsme se odebrali do tříd, kde nás čekala spousta hezkých her a dobrot, které připravili rodiče, za což všem patří velké poděkování.

                                                                                                                     Iva Friedbergová, vychovatelka

 • 30. 10. 2018

  Aktualizovali jsme modul Klub přátel školy

 • ŠD - Škola pečení

  ŠD - Škola pečení

  V pátek 19. října se chodbami Masarykovy ZŠ v Nezamyslicích vinula libá vůně. Procházející žáci, učitelé i náhodní kolemjdoucí z řad rodičů se s údivem rozhlíželi kolem sebe a snažili se najít místo, odkud vycházela. Tím místem byla školní družina 5. a 6. oddělení.

  První, kdo trefil hřebíček na hlavičku, byla paní uklízečka. Zvědavě otevřela dveře, po očku pokukávala po místnosti a s údivem sledovala děti při práci. 

  Malí kuchaři byli tak zabraní do práce, že si její přítomnosti ani nevšimli. Dokončovali poslední várku k pečení. 
  Stejně tak důležité, jako příprava těsta a náplně, bylo i výsledné upečení. O to se nám postaraly paní kuchařky Masarykovy ZŠ, kterým bych chtěla touto cestou mnohokrát poděkovat. V pátek zavoněly chodbami školy růžičky z listového těsta s jablky. 

  Chtěla bych ještě jednou poděkovat všem zúčastněným za přístup a práci, kterou odvedli. A taky babičce za recept …

  Jana Fialová a Renata Kyseláková
   

 • ŠD - Cesta do pravěku

  ŠD - Cesta do pravěku

  Dne 10. 10. 2018 jsme v prvním a čtvrtém oddělení ŠD zažili cestu do pravěku. 

  Děti vytvořily tlupy pravěkých lovců. Tyto tlupy mezi sebou soutěžily v několika disciplínách orientovaných na dovednosti a znalosti potřebné pro přežití v pravěku.

  V první disciplíně museli nejlepší lovci ulovit mamuta. Ve druhé disciplíně celá tlupa luštila hádanku zaměřenou na význam ohně pro člověka. Třetí disciplínou byla výroba náhrdelníku pro náčelníkovu ženu. Ve čtvrté disciplíně malíři vyzdobili jeskyni kresbami mamuta. Přenesení zraněného člena tlupy k šamanovi bylo poslední disciplínou. 

  Po splnění všech úkolů pověřili náčelníci nejlepší stopaře, aby našli zakopané zásoby. Po jejich objevení, byli odměněni všichni pravěcí lidé, aby načerpali síly na blížící se zimu.
                                                                                                                     

  Hana Dostálová

 • Exkurze do pravěku

  Exkurze do pravěku

         V pátek 5. října 2018 jsme navštívili Muzeum Vyškovska. Vystavovali tam staré nádoby, zbraně, kameny a dokonce i kosti. Měli pro nás velice zajímavou přednášku o tom, jak se dříve na Vyškovsku žilo. Nejvíce se nám líbila kostra ženy, šperky, různé zbraně od pazourků až po sekery a malé meče ze železa. Potom nás vzali ven a rozdělili do skupin. Hráli jsme si na lovce a archeology. V roli lovce jsme se naučili vrhat oštěpem nejprve jen vlastníma rukama a poté i s pomocí vrhače. Jako archeologové jsme v podzemí muzea z písku vyhrabávali různé nálezy od kamínků až po kostru. Na závěr jsme si v dílničce vyrobili misku z keramiky. Všichni jsme byli s výletem spokojeni a líbilo se nám tam.

  Jáchym Košárek a Nela Jordánová, žáci 4. A

 • ŠD - Návštěva kina - 12. 10. 2018

  ŠD - Návštěva kina - 12. 10. 2018

  Vážení čtenáři,

  není tomu ani měsíc, co jsme se školní družinou podnikli cestu za kulturou do kina v blízkých Němčicích. Tehdy jsem kvitovala pozitivní ohlasy a v opojení dobré nálady slíbila, že návštěva kina nebyla zdaleka poslední v tomto roce.  Koncem minulého týdne jsme se po společné dohodě s ostatními zaměstnanci školy rozhodli přání dětí znovu realizovat.

  V němčickém kině nám tentokrát promítali film Pat a Mat znovu v akci.  Komedie, kterou zná každý z nás. O ději je vcelku zbytečné se rozepisovat, dvě kreslené postavičky „udělej si sám“ kutilů, které svými počiny baví to nejširší publikum. Vybavíme si je všichni a ani nemusíme sahat hluboko do paměti. V našich hlavách zanechali nesmazatelnou stopu, občas podpořenou výtvory Patů a Matů v podobě lidí z našeho nejbližšího okolí. 

  Děti byly z představení nadšené. Určitě jste si všimli neustále narůstající frekvence kulturních akcí spojených s provozem školní družiny. Já s ostatními vychovatelkami věříme, že další představení, na které se s družinou vypravíme, bude minimálně stejné úspěšné jako to předchozí. :-)

  Jana Fialová

 • ŠD - Pouštění draků

  ŠD - Pouštění draků

  4. 10. 2018 jsme ve školní družině pouštěli draky. Část dětí si draka přinesla z domova a část si ho vyrobila ve školní družině. Všichni majitelé draka obdrželi pilotní průkaz. Již od oběda jsme pozorovali počasí. Sluníčko krásně svítilo, ale vítr nás zradil, bylo úplné bezvětří.      

  Aby piloti draky udrželi ve vzduchu, museli stále běhat. Přes tyto překážky se jim podařilo ve vzduchu draky udržet. A pokud draci spadli? Piloti byli vytrvalí a opět se je snažili dostat do vzduchu. Některým dětem draci létali lépe, jiným hůře, ale úsilí se vyplatilo všem.

  Za snahu byly všechny děti oceněny.
                                                                                                         

  Hana Dostálová

 • Burza práce a vzdělání Prostějov 2018

  Burza práce a vzdělání Prostějov 2018

  V úterý 2. října 2018 jsme s žáky devátých tříd navštívili tradiční Burzu práce a vzdělávání v Prostějově. Pod dohledem organizátorů burzy se až po okraj naplnil Společenský dům zajímavými stánky a pestrými stanovišti nejen středních škol a učilišť olomouckého kraje, ale i okolních firem, zejména z oblasti průmyslu. Nabídka oborů a případného pracovního uplatnění byla a je opravdu pestrá a žáci se tak měli šanci, za doprovodu průvodců a posléze i samostatně, dobře seznámit s „vytouženým“ oborem či obory. Velkým pozitivem je, že jsou do této akce zapojeni předně studenti nabízejících se škol, kteří mohli našim žákům odpovědět nejlépe, co studium a praxe na té které škole obnáší. Z burzy tak deváťáci odjížděli obohaceni nejen o celou řadu informací o budoucích školách a zaměstnání, ale také s plnými batohy propisek, bločků, sladkostí a jiných propagačních materiálů. Nám nezbývá než jim při výběru budoucího studia popřát „šťastnou ruku“.

  Za doprovodný tým z řad pedagogů

  Ondřej Čáp & Marie Benešová

 • 20. 9. 2018

  Aktualizovali jsme modul Zájmové kroužky

 • Tereza Račanská na republikovém finále OVOV

  Tereza Račanská na republikovém finále OVOV

  Již potřetí se Tereza Račanská, žákyně 8.A,  probojovala do celorepublikového finále v atletickém desetiboji. Během dvou dnů absolvovala náročný závod. I přes velkou konkurenci se neztratila a obsadila úžasné třinácté místo. Tereze moc blahopřejeme, přejeme hodně úspěchů v dalším závodění a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

  Mgr. Hana Kubíková

 • „Ukliďme svět – ukliďme Česko“

  „Ukliďme svět – ukliďme Česko“

  V úterý 11. září se naše škola zapojila do akce „Ukliďme svět – ukliďme Česko.“ Žáci 5. – 9. ročníku pod vedením třídních učitelů a asistentek vyrazili na předem přidělené trasy: do Doloplaz a Víceměřic, na dětské hřiště a nádraží, cyklostezkou k Mokroši, cyklostezkou k Dřevnovicím, ke kapličce a do Těšic, k řece Haná, cyklostezkou k Tištínu, ke kostelu a hřbitovu. Počasí nám přece jen přálo, i když to ráno vypadalo všelijak.

  Děkuji všem účastníkům, kteří se akce zúčastnili a zbavili naše okolí odpadků - plechovek, plastových láhví, obalů od potravin a dalšího odpadu. Udělali jsme něco pro naši přírodu.

  Tak zase na jaře.
                                                                                                   

   Mgr. Dana Svobodová

 • Písařík se stal nejlepším školním časopisem v Olomouckém kraji za rok 2018

  Písařík se stal nejlepším školním časopisem v Olomouckém kraji za rok 2018

  Celý loňský školní rok pracovala redakce Písaříku na vydávání školního časopisu pro naše spolužáky. 

  Na jaře jsme vydali již 100. číslo. Jeho součástí byly i rozhovory s redaktory, kteří stáli u zrodu časopisu. Dokonce se nám podařilo přinést rozhovor s naším jmenovcem - hercem Martinem Písaříkem. 
  I toto jubilejní vydání jsme zaslali do soutěže školních časopisů. Netrpělivě jsme pak všichni čekali na výsledky krajského kola. 

  A k naší radosti se nám podařilo obhájit loňské 1. místo, a to jak v tištěných, tak webových časopisech. Tímto postupujeme do celostátního kola, které se uskuteční v listopadu 2018. 

  Také v tomto školním roce se redakce chystá přinášet mnoho článků - reportáží, rozhovorů, anket, hádanek, povídek, či komiksů… 
  Ráda bych citovala bývalou redaktorku Nellu Kučerovou: „Doufáme, že si náš časopis budete s úsměvem číst tak, jak my ho s radostí vyrábíme… "

  Mgr. Jarmila Krupičková

 • Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Rozvrhy byla aktualizována
 • ŠD - Nocování ve škole - 7. 9. 2018

  ŠD - Nocování ve škole - 7. 9. 2018

  Návštěva kina se stala již pravidelnou činností ŠD na začátku školního roku. Letošní promítání filmu COCO v Němčicích na Hanou absolvovalo 84 dětí z Nezamyslic a blízkého okolí pod dozorem svých vychovatelek 7. září 2018.

  Příběh dětského filmu nás všechny teleportoval do dalekého Mexika, kde každoročně slaví Svátek mrtvých. Mimo přiblížení mexických tradic a zvyků nám poutavou formou vypráví příběh malého Miguela, který si plní svou touhu stát se uznávaným hudebníkem. Souhrou neuvěřitelných okolností se jeho dobrodružství odehrává v „barevné“ Říši mrtvých.

  Stejně tak, jako malý Miguel, má i každý žáček ŠD svá tajná přání. Jedním z nich je v mnoha případech i další návštěva kina a následné nocování ve škole. I my, vychovatelky ŠD, pokud je to jen trochu v našich silách, rády děti mile překvapíme. Není nic příjemnějšího, než být posly dobrých zpráv. Proto mohu prozradit, že v tomto školním roce jim toto přání ještě minimálně jednou splníme.

  Jana Fialová
   

 • 10. 9. 2018

  Aktualizovali jsme modul Zájmové kroužky

 • 7. 9. 2018

  Aktualizovali jsme modul Dokumenty MŠ

 • 6. 9. 2018

  Aktualizovali jsme modul Zájmové kroužky

stránka:

Kontakt

 • Masarykova základní škola a mateřská škola Nezamyslice
  1. máje 234
  79826 Nezamyslice
 • (+420) 582 388 120

Fotogalerie

Zvonění na ZŠ

Hodina Čas
1. hodina 7:30-8:15
2. hodina 8:25-9:10
3. hodina 9:30-10:15
4. hodina 10:25-11:10
5. hodina 11:20-12:05
6. hodina 12:10-12:55
7. hodina 13:00-13:45
8. hodina 13:50-14:35

 

Počítadlo návštěv

TOPlist

Středa 19. 12. 2018