• Olympiáda v českém jazyce – školní kolo

• V pátek 1. 12. 2023 se ve škole uskutečnilo školní kolo 50. ročníku olympiády v českém jazyce.

Soutěže, která je určena pro žáky 8. a 9. tříd, se letos zúčastnilo 25 žáků.

Soutěžní práce se skládala ze dvou částí – jazykové a slohové.

Výsledky:

1. místo: Anna Přibylová, 9. A

2. místo: Jakub Křepelka, 8. B

3. místo: Dorota Zbořilová, 9. A

Do okresního kola postupují dva nejúspěšnější řešitelé.

Gratulujeme úspěšným řešitelům a postupujícím žákům přejeme hodně štěstí v okresním kole.

Za kabinet českého jazyka

Mgr. J. Krupičková

• Dárky provozním zaměstnancům

• Den před mikulášskou nadílkou, 4. prosince 2023, obdarovali nejmenší členové žákovského parlamentu naše provozní zaměstnance.

Děti nejprve společnými silami vytvořily balíčky z vánočních "přísad", přidaly přáníčka, upravily kostýmy a mohli jsme jít. Dospělí byli velmi mile překvapeni, děti jim poděkovaly za péči o plná bříška, čistou školu a finanční zabezpečení a navzájem jsme si popřáli krásné svátky.
          Je radost, když děláte druhým radost!

Krásné Vánoce a klidný nový rok 2024 přejí žáci ŽP

• ŠD – Čertoviny – 4 . a 5. 12.

• V předvánočním čase se ve školní družině vyrojili čerti a andílci. Na ty nejmenší čekaly čertovské hrátky a dovádění, starší si lámali hlavu nad zapeklitými úkoly.

Tvořilo se ve všech odděleních ŠD a sladká odměna byla zasloužená.

Poděkování patří praktikantce Katce Kocourkové, která se 14 dní podílela na činnostech ŠD a Čertovinami svou praxi zakončila.

Vychovatelky ŠD

• ŠD na sněhu - 4. 12.

• HURÁÁÁ, první sníh letošní zimy vylákal děti ŠD k zimnímu dovádění.

Válení, koulování, sněhuláci …, to byla – i přes promrzlé ruce, nohy i tváře – veliká radost z bílé nadílky.

Tak snad nebyla poslední!?

Vychovatelky ŠD

• Úspěšný postup dívek ve florbalu

• Další soutěží na okresní úrovni bylo základní kolo soutěže dívek v kategorii 6. – 7. ročník. Dívky ve třech zápasech 4. prosince 2023 nastřílely 20 branek a od soupeřek obdržely jen jednu!

V dalším kole ve středu 13. prosince se utkají v Prostějově, kde se budou účastnit okresního finále a boje o postup do krajského kola soutěže. Šance jsou určitě velké! Soutěžily: A. Hanáková, S. Hrdá, E. Hronková,
          A. Hudečková, M. Kocourková, A. Králová, D. Letochová, K. Matušincová, N. Navrátilová, K. Nováková,
          L. Pavelková, E. Schierová, T. Štvrtecká, S. Záhorová.

Ve fotogalerii můžete zjistit, že dívky hrály na daleko větším hřiště, než máme v Nezamyslicích. Jak se jim dařilo můžete vidět na fotografiích. Doprovázely je a koučovaly Mgr. H. Kubíková a J. Přibylíková.

Mgr. Petr Jordán

• Charitativní akce Krabice od bot

• I v letošním roce se naše škola přidala k celostátní sbírce Krabice od bot pro Diakonii.

Členové žákovského parlamentu si rozlosovali věkové kategorie a pohlaví obdarovávaných dětí. Některé třídy si rezervovaly více balíčků, pedagogové plnili krabice pro dospělé a rodiny a nově se k nám připojila i mateřská škola, která poskládala dárky pro tři děti.

1. prosince jsme pak odvezli na sběrné místo do Prostějova úžasných třicet dárků, které snad udělají radost malým i velkým.

Všichni členové žákovského parlamentu všem srdečně děkují, přejeme krásné vánoční svátky a klidný závěr roku 2023!

Za ŽP Jana Kocourková

• Dějepisný workshop Zítra celá země

• Ve spolupráci s neziskovou organizací Post Bellum jsme i letos pro žáky 9. ročníku připravili zážitkový workshop s názvem Zítra celá země.

Žáci třídy 9. A se do listopadu 1989 přenesli ve středu 22. 11. 2023 a o týden později v pátek 2. 12. si totéž prožila i 9. B.

Na začátku programu tvořili deváťáci ve dvojicích časovou osu a poté se již proměnili ve středoškolské studenty, kteří v listopadu 1989 vyhlásili na své škole stávku.

Žáci dostali přidělená různá rodinná zázemí – někteří v rámci role pocházeli z disidentského prostředí, jiní vnímali komunistický režim optikou státní propagandy a rodiče jiných žáků neměli vlastní názor nebo o problematice doma nikdy nemluvili.

Ve hře v roli si účastníci uvědomili a vyzkoušeli, jaké důvody k propuknutí demonstrací a společenským změnám vedly a jakou motivaci k tomu lidé měli. Součástí workshopu byla i diskuze o společenské a politické angažovanosti v současném světě. Žáci se zamýšleli nad problémy dnešní doby a možnostmi jejich řešení.

Mgr. Zuzana Vránová

o fotoalba byla přidána nová galerie Dějepisný workshop Zítra celá země.

• Kamarádi ze školy četli kamarádům ze školky

• Děvčata ze tříd 9. A, 8. B a 7. A - K. Mlčochová, A. Přibylová, E. Tománková, N. Jordánová, D. Zbořilová, K. Hrubá, T. Halouzková, E. Přibylová a E. Hronková - v týdnu od 30. 10. do 3. 11. četla dětem z mateřské školy před spaním krásnou knížku Staré pověsti české pro děti od Jany Eislerové.

Zapojili jsme se tak již poněkolikáté do celorepublikového projektu „Celé Česko čte dětem“. Malým kamarádům se čtení moc líbilo, protože jejich velké kamarádky vše zvládly na jedničku. Některé dívky se do postav z pověstí dokonce i „převtělily“. Dětem předčítaly v kostýmech kněžny Libuše, císaře Karla IV. a také hrdiny Bivoje, a to i s plyšovým kancem. :-)

Za krásné čtení dostala děvčata památeční záložku a sladkou odměnu. Největší odměnou jim však byly rozzářené dětské oči a radost malých dětí.