• Lamaterapie - Den otevřených dveří na zámku

• Ve dnech 2. až 6. 10 2017 probíhal v ÚSP v Nezamyslicích workshop - "LAMATERAPIE". Chovaná zvířata jsou zapůjčena ze ZOO Olomouc a klienti zdejšího ústavu se o ně starají.

Děti ŠD tak měly možnost nejen vidět, ale i zkusit si, co taková práce obnáší. Velkým zážitkem bylo vodění lam po zahradě ústavu, krmení koz, oveček, nahlédnutí do voliér andulek, papoušků a ukázka pletení košíků i jiných výrobků v košíkářské dílně.

vychovatelky ŠD - Ksyseláková, Fialová

• Kaštánkový týden v ŠD

• Je podzim a tím i čas na sběr přírodnin – šípků, žaludů, zbytků úrody,  barevného listí … a v neposlední řadě kaštanů. A právě ty se staly námětem prací a her dětí ve ŠD.

Prvním úkol zněl -  nasbírat jich dostatečné množství. V „kaštánkovém parčíku“ jich napadalo  nepočítaně. Dva pytle během  30 min. bylo opravdu velkým úlovkem a  to jsme nestačili posbírat všechny!

Další dny jsme si s kaštánky hráli. Školní dvorek nám  poskytl dostatek prostoru pro kaštánkové tvoření v podobě draků, postaviček, sluníček, srdíček, aut v nadživotních velikostech a  nechybělo ani  kaštánkové hraní i  závodění.

Ve třídách jsme na  hnědé hlavičky  malovali smajlíky a vybarvili si kaštánkové omalovánky. Závěr týdne patřil vycházce do polí. Vydali jsme se za zvířátky, které jsme sice nepotkali, ale zanechali jsme jim něco na přilepšenou.

Kyseláková -Fialová
      • Drakiáda 2017 ve ŠD

• Krásné slunečné počasí přilákalo velký počet rodičů a dětí na Drakiádu ŠD, která se uskutečnila 4.10.2017 v odpoledních hodinách. Malí, velcí a dokonce i obří draci v podobě soviček, motýlů, batmanů a medúz rozzářili oblohu kynologického hřiště. Po urputném souboji se nakonec nejvíce dařilo Karolínce Matušincové, Filipu Kyselákovi a Jirkovi Proškovi. Vítězi si odnášeli diplomy a všichni účastníci akce průkazy letce. Samozřejmě, že nechyběl slaďoučký čaj od našich hodných pí. kuchařek a malá sladká odměna. Všem blahopřejeme a za rok na stejném místě ahoooj…

Jana Fialová

Fotky ..

• ​Výtvarná výchova - keramika (3., 4. odd. ŠD)

• V případě nepříznivého počasí využívá 3. a 4. odd. ŠD spolu s výtvarnými pracemi i keramiku. První zdařilé práce si děti odnesly domů v podobě hříbečků. Fotky můžete vidět ve fotogalerii školy po kliknutí na obrázek.

Jana Fialová, Renata Kyseláková

• Běh do poutních schodů (3., 4. odd. ŠD)

• 3. a 4. odd. ŠD čekaly 22.9.2017 první závody.

U kapličky děti závodily v běhu do zámeckých schodů.

Samozřejmě, že všechny ,,zvítězily“ a na památku si odnesly diplom a sladkou odměnu.

Fotografie z akce naleznete po kliknutí na další fotografii.

Jana Fialová, Renata Kyseláková