• ​​​​​​​Celostátní kolo soutěže školních časopisů

• Bez účasti redakcí školních časopisů proběhlo vyhodnocení soutěže Školní časopis roku 2020.

Náš časopis Písařík obsadil v celostátním kole krásné 2. místo v hlavní kategorii „Tištěný časopis žáků 2. stupně“, z čehož máme velkou radost. Úspěch zaznamenala naše redakce i v dalších kategoriích – obsadili jsme 2. místo v kategorii „Obsah“ a 2. místo v kategorii „Titulka“.

Tento úspěch je společným dílem celé redakce, která na tvorbě časopisu pracovala.

Všem redaktorům a redaktorkám za jejich práci děkuji a blahopřeji jim k tomuto skvělému výsledku.

Těším se, až se opět sejdeme při společné práci na tvorbě časopisu.

• anketa Zlatý Ámos
        • Paní učitelka 4. třídy semifinalistkou letošního ročníku!

• V anketě o nejoblíbenějšího učitele ČR ZLATÝ ÁMOS 2020 - 2021 porota vybrala
          paní učitelku Mgr. Pavlínu Sedlákovou mezi 13 nejlepších v ČR.

www.zlatyamos.cz​​​​

Zlatý Ámos - 28. ročník, školní rok 2020-2021

V rámci soutěže patří mezi 13 nejlepších, nicméně pro děti ze své třídy je v jejích očích vítězkou!

Gratulujeme a děkujeme za podporu dětem a jejich rodičům!

Mgr. Petr Jordán, ředitel školy

• Úspěch v okresním kole soutěže Finanční gramotnost

• Ve středu 24. února 2021 se družstvo ve složení Petra Halouzková, Anežka Jordánová a Ela Haluzová zúčastnilo okresního kola celostátní soutěže Finanční gramotnost.

Děvčata z 9. A se ve „světě financí“ rozhodně neztratila – zvítězila a postupují do kola krajského.

Tam na soutěžící čeká nelehký úkol, kromě znalostního testu z oblasti finanční gramotnosti si musí připravit i kreativní úkol.

Dívkám gratulujeme k výbornému výsledku a budeme jim držet palce v krajském kole.

• Okresní kolo zeměpisné olympiády

• 17. února se konalo okresní kolo ZO distanční formou. Za naši školu soutěžilo celkem 5 žáků a nejlepšího výsledku dosáhla A. Jordánová (9. A), která se umístila na krásném 2. místě a bude nás reprezentovat v krajském kole 17. března.

V kategorii B se na pěkném 5. místě umístil J. Mucha (7. B), na 12. místě L. Dvořák (7. B), na 17. místě L. Benešová (7. A) a v kategorii C se umístila na 12. místě B. Jančeková (8. A).

Všem děkujeme za účast a vzornou reprezentaci naší školy a  Anežce Jordánové budeme držet pěsti v krajském kole.

Mgr. Dana Svobodová a Ing. Jaroslava Kurejová

• Valentýnské tvoření v ŠD
        • Valentýnské tvoření v ŠD

• K svátku sv. Valentýna jsme těm, kteří jsou nám blízcí vytvořili v ŠD valentýnská přání a srdíčka.

Děti ukázaly svoji kreativitu a každé přání a srdíčko se stalo originálním dárkem pro jejich milované.

Vychovatelky ŠD

• "Lopatování" se ŠD
        • ŠD - Hurá, napadl sníh!

• Sníh – je to pro všechny děti velká radost. :-)

Proto jsme se ve středu 10. února rozhodli využít sněhové nadílky a vyrazili jsme se školní družinou „lopatovat“ k nezamyslickému kostelu.

Vychovatelky ŠD

• Velký úspěch našich žáků v celorepublikové rybářské soutěži.

• V průběhu října loňského roku proběhla republiková soutěž v rybářských dovednostech pod záštitou Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína v Třeboni.

Naše škola se této soutěže zúčastnila v celkovém počtu dvanácti žáků osmých a devátých tříd. Mezi prvních dvacet účastníků se probojoval Jiří Malík na 18. místě a Vojtěch Pavlík na 19. místě. Toto umístění jim zajistilo hlavní výhru soutěže, což je víkendový pobyt v Třeboni se sportovním rybolovem.

Výhercům blahopřejeme a už nyní se těšíme na další ročník této soutěže.

Mgr. Hana Kubíková

• Karneval v ŠD

• Děti školní družiny prvních a druhých tříd si v rámci karnevalového tvoření vyrobily originální masky na obličej. Třídy se rázem zaplnily zvířátky, vílami, neposednými čertíky. Masky se všem moc vydařily a děti z nich měly velkou radost.

Monika Jiráková, Iva Friedbergová, Zuzana Kvintová, Kateřina Dostálíková