• 30. 6. 2018

  Aktualizovali jsme modul Zájmové kroužky

 • Nebe a voda aneb 7. A na třídním výletě

  Nebe a voda aneb 7. A na třídním výletě

  Na třídní výlet vyrazila v pátek 22. června naše třída 7. A. Po příjezdu do Olomouce nás nejprve čekal program v lanovém centru Proud. Zde jsme po úvodních hrách a zdolávání nízkých překážek sebrali veškerou odvahu a vypravili se do nebe – na vysoké překážky. Týmová spolupráce byla posílená vzájemným jištěním ve trojicích a hlavně při závěrečném skoku, kdy celá třída jistila odvážlivce, kteří se při skoku z vysokého sloupu pokusili zavěsit na hrazdu. Závěr pobytu v oblacích patřil obří houpačce, která nás všechny nadchla.

  Po obědě jsme se vypravili na vodu. Meandry řeky Moravy a krásu okolních lužních lesů jsme měli možnost poznat z raftů v úseku od Chomoutova do Olomouce. Že je voda mokrá poznali nejen ti, kteří do ní spadli při přenášení raftů přes napadané kmeny, ale i ti, kteří se pokusili raft oběhnout kolem dokola nebo pádlovat vestoje. A aby to nebylo ostatním líto, většina se do vody vrhla dobrovolně při dojezdu a úklidu raftů.

  Z výletu jsme se vraceli pozdě odpoledne - unavení, špinaví, ale spokojení a plni zážitků.

  Alice Košárková, Ondřej Čáp a žáci 7. A

 • Škola v přírodě – Kouty nad Desnou

  Škola v přírodě – Kouty nad Desnou

  V pondělí 4. června se žáci 2. A  a 3. A vydali vlakem se svými učitelkami a asistentkami na pětidenní pobyt do Loučné nad Desnou v Jeseníkách.

  Ubytovali jsme se v Penzionu Oaza, který se nachází v blízkosti vlakového nádraží, což umožnilo dobře cestovat do blízkého okolí. Počasí nám přálo a každý den nám svítilo sluníčko, kromě pondělní hodinové spršky, která prověřila nově zakoupené pláštěnky. Ani to ale nikomu nevadilo, protože déšť se spustil v blízkosti nákupního střediska, kde se děti schovaly a jejich nemalé finanční hotovosti z domu tak dostaly zabrat. Poté jsme pokračovali do krásného zámeckého parku a zahráli si první soutěž.

  V dalších dvou dnech jsme navštívili zámek ve Velkých Losinách a rozhlednu Bukovka v Rapotíně, která byla součástí naučné stezky. Děti využily k osvěžení Lesní balneo, sbíraly jahody a borůvky, našly letošní první praváky a žasly nad krásou lesa a přírody.

  Ve čtvrtek jsme vyrazili do Pohádkového lesa v Koutech nad Desnou. Zde hlavně hochy zaujal protékající potůček, takže o zábavu bylo postaráno. Naštěstí mokré nohavice stačily uschnout a z bot opadalo bláto, tak jsme se navečer mohli vrátit vlakem na ubytovnu. Každý den jsme pro děti připravili hry a soutěže - nechyběla rozcvička pro ranní ptáčata, závěrečná diskotéka s programem, který si děti samy připravily, a stezka odvahy pro otrlé. Ubytování bylo čisté a útulné, strava znamenitá.

  V pátek děti využily velké dětské hřiště k poslednímu dovádění, poté si sbalily svá zavazadla a po obědě vyrazily spolu s námi vlakem zpět do náručí svých rodičů, kteří je již netrpělivě očekávali. Celá akce se obešla bez nemoci a úrazů.

  Na závěr bychom rádi poděkovali všem rodičům za sponzorské dary, především panu Oulehlovi a panu Dosoudilovi, kteří nám dopravili všechny batohy na školu v přírodě a také zpět.

  M. Oralová a M. Horáková

   

 • Technická soutěž Univerzity Palackého v Olomouci

  Technická soutěž Univerzity Palackého v Olomouci

  Dne 6. 6. 2018 se naše škola zúčastnila IV. ročníku Technické soutěže, jež byla zaměřena na tvůrčí a technické dovednosti žáků. Tuto soutěž vyhlásila Katedra technické a informační výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Do finálového kola bylo z cca 100 účastníků vybráno 16 finalistů, mezi nimi také Petr Mlčoch ze 7. A se svojí karnevalovou maskou. Úkolem finálového kola bylo postavit most. Žáci měli k dispozici různé dřevěné součásti, drát, lepenku i plast a také nářadí v dílnách a časový limit tři a půl hodiny. Petr Mlčoch se umístil na krásném třetím místě v kategorii mladších žáků. Gratulujeme!

  Mgr. Barbora Bártová

 • ŠD - Modelářský kroužek

  ŠD - Modelářský kroužek

  Do galerie ŠD - Modelářský kroužek byly přidány fotografie.

 • 6. 6. 2018

  Aktualizovali jsme modul Zájmové kroužky

 • Tonda Obal na cestách

  Tonda Obal na cestách

   

  V květnu proběhla pro žáky 1. stupně vzdělávací kampaň Tonda Obal na cestách, kterou zajišťuje společnost EKO – KOM. Žáci se během jedné vyučovací hodiny učili třídit odpady a dozvěděli se informace o jejich  využití.

                                                                            Dana Svobodová

 • Krajské kolo soutěže Zlatý list

  Krajské kolo soutěže Zlatý list

   

  V pátek 18. května proběhlo v olomouckém rozáriu a botanické zahradě krajské kolo soutěže Zlatý list. Ve velké konkurenci náš tým „Ochránci přírody“ obsadil 10. místo. Děkujeme za reprezentaci naší školy.

  1. Lid Medvědího potoka Olomouc, 89 b. + 89,75 b. = 178,75 bodů

  2. Gymnázium Jiřího Wolkera Prostějov, 77 b. + 81,5 b. = 158,5 bodů

  3. ZŠ Šumperk, Šumavská, 71,5 b. + 77 b. = 148,5 bodů

  4. Gymnázium, Čajkovského Olomouc, 68 b. + 77 b. = 145 bodů

  5. Gymnázium Jakuba Škody Přerov, 75,5 b. + 59 b. = 134,5 bodů

  6. Gymnázium Kojetín, 60 b. + 64,5 b. = 124,5 bodů

  7. ZŠ Senice na Hané, 67 b. + 57 b. = 124 bodů

  8. ZŠ Javorník, 56,5 b. + 59 b. = 115,5 bodů

  9. Gymnázium Hranice, 62,5 b. + 50 b. = 112,5 bodů

  10. Masarykova ZŠ a MŠ Nezamyslice (DDM Němčice n/Hanou) 52,5 b. + 59      b. = 111,5 bodů

  11. ZŠ a MŠ Úsov, 51 b. + 43,5 b. = 94,5 bodů

  12. ZŠ a MŠ Újezd, 42 b. + 44,5 b. = 86,5 bodů

  Dana Svobodová

 • Koloběžkiáda s dopravní policií ve ŠD - 22.5.2018

  Koloběžkiáda s dopravní policií ve ŠD - 22.5.2018

  Krásné slunečné odpoledne si užily děti 3. a 4. odd. ŠD v úterý 22.5.2018. Nejdříve si při besedě na hřišti povídaly s policisty z dopravního oddělení v Prostějově o nebezpečných situacích a nástrahách běžného života, ať již doma nebo na ulici mezi cizími lidmi. Následovalo opakování dopravních značek, které nedělalo prvákům a druhákům žádný problém formou ústní nebo praktickou přímo při koloběžkiádě v parku. Policisté navozovali dopravní situace, střídali dopravní značky a děti upozorňovali na drobné chyby, kterých se občas dopustily. Do školy děti odcházely se spoustou zážitků a nových poznatků.

  Velké poděkování patří hlavně příslušníkům Policie v čele s paní praporčicí Soňou Málkovou, kteří se o vše zasloužili.

  Jana Fialová, Renata Kyseláková

 • Pletýnky babičky Marušky ve ŠD

  Pletýnky babičky Marušky ve ŠD

  Babičky jsou nejen na rozmazlování, ale i na to, abychom „ neměli hlad.“ A právě taková, s plnou mísou těsta i s úsměvem na rtech se  objevila ve dveřích 3 .- 4. odd. ŠD  -  babička Maruška.

  Hlouček dětí kolem ní nebral konce a tak společnými silami pletli pletýnku za  pletýnkou. Děvčata ve zdejší kuchyni nám je upekly a my ještě zatepla snědli. Jak se nám povedly,  můžete shlédnout ve  školní fotogalerii.

  Tímto patří velké poděkování paní Marii Řezáčové, která mezi nás zavítala a našim kuchařkám za ochotu, kdykoliv nám něco upéci.                                    

                                                                                                                                                                                                        Kyseláková - Fialová

 • Okr. finále fotbalového turnaje McDonald´s Cup - 10.5.2018 - 2. místo

  Okr. finále fotbalového turnaje McDonald´s Cup - 10.5.2018 - 2. místo

  Ve čtvrtek 10. května 2018 proběhlo v Prostějově okresní finále fotbalového turnaje McDonald´s Cup, ve kterém družstvo žáků naší školy vybojovalo historický úspěch, kterým bylo skvělé druhé místo.

  Složení mužstva: Malý Filip, Saulich Štěpán, Frank Richard , Mikala Štěpán, Vavrys Martin, Pavelka František, Musil Patrik, Kadlec Ladislav, Matušinec Matěj, Malík Jiří, Navrátil Aleš, Pijáček Tobiáš, Bartolšic Karel,  Křepelka Zbyněk a  Přikryl Adam.            

  Všem zúčastněným děkujeme a velké poděkování patří také trenérům panu P. Moravcovi  a  J. Starobovi a také vedoucímu akce panu Mgr. P. Sloukovi.

 • Štafetový pohár 2018 - okresní kolo

  Štafetový pohár 2018 - okresní kolo

   

  Dne 10. 5. se v Prostějově konalo okresní kolo štafetových běhů na 100m a 200m. Za MŠ a ZŠ v Nezamyslicích bojovalo 16 závodníků z 3. – 5. třídy. Obsadili krásné 5. místo. Všem závodníkům blahopřejeme.

  H. kubíková

 • Odznak všestrannosti – OVOV - 20.4.2018 - okr. kolo

  Odznak všestrannosti – OVOV - 20.4.2018 - okr. kolo

  20. 4. se v Prostějově uskutečnilo okresní kolo atletické soutěže – Odznak všestrannosti.

  Za MŠ a ZŠ v Nezamyslicích bojovalo 24 žáků ze 4. – 8. ročníku. Ve velké konkurenci dosáhli závodníci vynikajících výsledků.

  Za ročník 2008: 1. místo – Matušinec  M., ročník 2007: 1. místo – Župková M., Navrátil A., ročník 2005: 2. místo – Račanská T..

  Družstvo ve složení – Jiráková E., Janoušková D., Koutská D., Račanská T., Matušinec  O., Komárek V., Malý F., Navrátil A. obsadilo skvělé 3. místo.

  Všichni umístění postupují do krajského kola soutěže, které se bude konat 1. 6. 2018 v Hranicích na Moravě. Všem zúčastněním blahopřejeme ke skvělým výkonům a postupujícím hodně atletického štěstí v krajském kole.

 • Recitační soutěž 3.5.2018

  Recitační soutěž 3.5.2018

  Do galerie Recitační soutěž 3.5.2018 byly přidány fotografie.

  Ve čtvrtek 3. května se konalo školní kolo recitační soutěže. Svůj um předvedlo 44 žáků z 1. až 9. tříd.

  Soutěžilo se v pěti kategoriích, kde děti poměřily své síly v této nelehké disciplíně. Všichni recitátoři byli skvěle připraveni, a proto nebylo jednoduché vybrat vítěze.

   

  Výsledky:

  Nejmladší recitátoři – 1. ročníky


  1. Adam Košárek, 1. B

  2. Liliana Venhudová, 1. A a Kateřina Nováková, 1. B

  3. Michal Hrdý, 1. B


  1. kategorie: 2. – 3. ročník


  1. Jáchym Košárek, 3. A a Eliška Judásková, 3. B

  2. Nela Jordánová, 3. A a Tadeáš Hýsek, 3. B

  3. Elena Přibylová, 2. B

  2. kategorie: 4. – 5. ročník


  1. Sofie Barošová, 5. A
  2. Natálie Venhudová, 4. A a Adéla Hanáčková, 5. A

  3. Veronika Burgetová, 4. A a Nikola Starobová, 5. B

  3. kategorie: 6. – 7. ročník

   

  1. Alexandra Meldušková, 7. B

  2. Anežka Jordánová, 6. A a Simona Holešová, 7. B

  3. Filip Malý, 6. B a Matěj Schier, 7. A


  4. kategorie: 8. – 9. ročník

   

  1. Karolína Meldušková, 8. A

  2. Michaela Malá, 9. A

  3. Natálie Tenčíková, 9. A


  Velká gratulace patří nejen vítězům, ale i všem zúčastněným recitátorům za jejich skvělé výkony.

   

  Jarmila Krupičková a Marie Benešová

 • 2. místo na florbalovém turnaji

  2. místo na florbalovém turnaji

  Již několik let probíhá florbalový kroužek na naší škole - pro mladší i pro starší žáky. Naše družstvo mladších žáků obdrželo pozvánku na turnaj do Kostelce na Hané, abychom změřili síly s 6-ti družstvy, která hrají celý rok soutěž. 

  Turnajem jsme prošli ze základní skupiny jako překvapení turnaje až do finále, kde jsme podlehli týmu z Frýdlantu nad Ostravicí těsně 1:2!. Kluci hráli výborně a postupně vyhráli 5:0 nad Kostelcem n/H, 3:1 nad týmem z prostějovského klubu SKK2 a nad dalšími prostějováky 1:0.

  Výsledek nás potěšil a zároveň potvrdil, že se náš florbal ubírá správným směrem.

   

  Mgr. Petr jordán

   

 • "Stavba" jaderné elektrárny v 9. ročníku - 10.4.2018

  "Stavba" jaderné elektrárny v 9. ročníku - 10.4.2018

  Do galerie "Stavba" jaderné elektrárny v 9. ročníku - 10.4.2018 byly přidány fotografie.

  Žáci 9. ročníku mohli v rámci fyzikálního projektu zjistit, z jakých hlavních částí se skládá jaderná elektrárna. Měli za úkol sestavit model složitého zařízení z běžně dostupných materiálů či nepotřebných obalů od potravin či jiných výrobků. Bylo úžasné sledovat, jak jsou tito dospívající žáci kreativní a mají velkou schopnost kooperovat mezi sebou navzájem. Tito žáci rozhodně budou vědět, že z chladících věží uniká jen vodní pára a uran jako palivo nehoří v žádném kotli. Výsledek jejich povedených didaktických modelů můžete posoudit na fotografiích. 

  P. Jordán

 • Čarodějnice ve ŠD - 24.4.2018

  Čarodějnice ve ŠD - 24.4.2018

  Do galerie Čarodějnice ve ŠD - 24.4.2018 byly přidány fotografie.

 • ŠD - španělský týden - duben 2018

  ŠD - španělský týden - duben 2018

  Do galerie ŠD - španělský týden - duben 2018 byly přidány fotografie.

 • 3. 5. 2018

  Aktualizovali jsme modul Zápis do MŠ

stránka:

Kontakt

 • Masarykova základní škola a mateřská škola Nezamyslice
  1. máje 234
  79826 Nezamyslice
 • (+420) 582 388 120

Fotogalerie

Zvonění na ZŠ

Hodina Čas
1. hodina 7:30-8:15
2. hodina 8:25-9:10
3. hodina 9:30-10:15
4. hodina 10:25-11:10
5. hodina 11:20-12:05
6. hodina 12:10-12:55
7. hodina 13:00-13:45
8. hodina 13:50-14:35

 

Počítadlo návštěv

TOPlist

Čtvrtek 19. 7. 2018