• Ukliďme svět, ukliďme Česko

  Již podruhé se žáci naší školy zapojili dne 6. dubna 2018 do akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Třídy od 5. – 9. ročníku pod vedením učitelů vyrazily na předem vybrané trasy – na stezku do Dřevnovic, cestu k Doloplazům, stezku Těšice – Tištín, Těšice – Dřevnovice, k  nádraží. Žáci sbírali odpadky, upravovali prostranství  školy, odváželi starý písek z pískovišť u školy i školky, sázeli magnólie u pošty, vysazovali květináče u kostela, uklízeli cestou na Mokroš.

  Příští rok si okolí školy a obce opět uklidíme a doufáme, že již budou naše pytle na odpadky téměř prázdné.

  Chci tímto poděkovat všem zúčastněným a velký dík patří paní místostarostce D. Pavlíkové, která nám zajistila stromy a potřebný materiál.

                                                                                                 Tak zase za rok!

                                                                                                 Dana Svobodová

 • Den otevřených dveří ZŠ - 7.3.2018

  Do galerie Den otevřených dveří ZŠ - 7.3.2018 byly přidány fotografie.

 • ŠD - Koulelo se vajíčko

   

   

  Velikonoční vajíčko se stalo tématem her i soutěží ve 3. - 4. odd. ŠD.

  27.března si děti vajíčko nejen namalovaly, kutálely, přenášely, uvařily, ale dokonce samy  oloupaly a nakrájely.

  V soutěžích tří družstev vyhrály všechny děti, v loupání vajíčka na čas zvítězila bezkonkurenčně Ema Čajkovičová.

  Odměnou všem byla vlastnoručně vyrobená velikonoční vajíčková pomazánka, na kterou se děti s chutí vrhly na čerstvě upečeném chlebu.

  Jana Fialová, Renata Kyseláková

 • ŠD - Motivační odpoledne ,,Velikonoce se zdravou svačinkou“

  Dne 28.března jsme se v II.oddělení  školní družiny seznámili s významem Velikonoc, co pro nás tyto jedny z nejvýznamnějších křesťanských svátků znamenají, jaké tradice a zvyky udržujeme. V duchu těchto svátků jsme si zahráli i pár her, vyrobili velikonoční přáníčka  a v rámci jarní očisty organismu jsme si  vytvořili zdravou jarní svačinku s občerstvením.

   

                   Iva Friedbergová, vychovatelka.

 • Poezie v „devítkách“

  Ač to za okny ještě nevypadá, začalo nám jaro. A s jarem jsou spojeny verše, city a básničky. Na 21. března zároveň připadá i Světový den poezie, jehož cílem je mimo jiné i podpora jazykové různorodosti a mladých básníků. Témata, která se přímo nabízí k využití k využití v angličtině v devátých třídách. Po úvodním braimstormingu na téma jaro, při kterém jsme na tabuli napsali slova, která máme s tímto obdobím spojeny, následovalo psaní básní s těmito slovy. Básní, které měly různou délku, formu i obsah. Vždy ale byly originální a naše. Vyjadřovaly teenagerovské nálady a pocity. Všichni vzorně pracovali, byli tvůrčí, plní nápadů a nebáli se své myšlenky vyjádřit prostřednictvím angličtiny. Na konci našeho kreativního psaní jsme jen s údivem a nadšením sledovali a četli, co dokážeme. Světový den poezie jsem si zkrátka v angličtině v 9. A i 9.B skvěle užili.

  Deváťáci a Alice Košárková

 • Knihy ve ŠD

  I školní družina se v měsíci březnu věnovala knížkám. Děti si donesly své oblíbené knížky i časopisy a s chutí se daly do čtení. Nato se se stejným nadšením vrhly do kreslení svých oblíbených knížek a jejich hrdinů.

   S povedenými výtvory jsme se pak vydali do Obecní knihovny v Nezamyslicích. Tam jsme se dověděli mnoho zajímavostí, prohlédli si knihovnu i jednotlivé knížky, přečetli paní knihovnici krátké básničky a předali výtvarná dílka, která budou zdobit stěny i police s knížkami.

                                                                                                                     Kyseláková, Fialová,    vychovatelky ŠD

 • Úspěch v okresním kole zeměpisné olympiády

  Ve středu 7. února proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády 2017/2018. Zúčastnilo se 22 žáků  od 6. – 9. ročníku. Nejúspěšnější byli -  v kategorii A: T. Večerka 6.B, v kategorii B: D. Sluka 7. B a v kategorii C: M. Horák 9.B. Všem blahopřejeme a zúčastněným děkujeme za účast.

  V okresním kole, které se konalo 20. února v Prostějově zvítězil M. Horák a bude reprezentovat naši školu v krajském kole. Držíme pěsti!

                                                                                  Mgr. Dana Svobodová a Mgr. Pavla Urbášková

 • Nezamyslický zpěváček 2018

  Dne 6. února se na naší škole uskutečnilo první kolo pěvecké soutěže: „Nezamyslický zpěváček.“ Děti byly rozděleny do čtyř kategorií.

  V 1. kategorii zvítězil Tomáš Burget (1. A),

  ve 2. Karolína Mlčochová (3. A),

  ve 3. Nikola Vrtalová (5. B)

  a ve 4. Natálie Tenčíková (9. A).

  Žáci měli možnost zazpívat jakoukoliv umělou píseň s hudebním doprovodem. Zaslechli jsme Okoř, Dělání, Statistiku, nebo Toulavou či Boky jako skříň. Do nelehkého úkolu se zapojilo 44 zpěváčků, zejména těch nejmladších. S velkým zaujetím jsme vyslechli a zhlédli připravená vystoupení. Odměnou byl nejen potlesk diváků, ale i knižní odměny, sluchátka a sladkosti. Všichni jsme se skvěle bavili a těšíme se na příští rok!                       
                                                                                           

  Za celou naši porotu Iveta Dragonová

 • Olympiáda 2018 ve 3. a 4. odd. ŠD - 16.2.2018

  Přívaly sněhu přivítaly na zasněžených kopcích první sportovce. Připraveny byly běžecké disciplíny na lyžích, biatlon, hokej, curling a boby. Olympionici se letos tak museli ,,porvat“ s těžkými poryvy větru a někteří si sáhli i na dno svých fyzických sil. 

  Prostředí i počasí letošním hrám přálo, a tak si všichni odnesli diplom z Olympijských her v ,,Pchjongčchangu.“

  Renata Kyseláková, Jana Fialová
   

 • Talentmánie ve školní družině 7.2.2018

  Poněvadž na nás ze všech médií útočí různé soutěže a reality show, ani my jsme se v letošním školním roce nemohli tomuto tradičnímu fenoménu dnešní doby vyhnout. A tak jsme se všechna oddělení sešla a vzájemně sledovala talent a um našich kamarádů. Zazněly jak naše největší hity české popmusic, tak jsme se naučili pár kouzelnických triků, či obdivovali taneční  vystoupení  v krásných baletních kostýmech. Všem zúčastněným patří velký dík a následná sladká odměna.

                                                                                                                                             Iva Friedbergová
   

 • Motivační týden ve ŠD - ,, Ledové království“

  Ve dnech od 15.1. do 19.1.2018 proběhlo ve 2.oddělení školní družiny pásmo her a soutěží s výtvarným programem, týkajících se zimní atmosféry, pohádek a sportů. S chutí jsme se pustili do vyrábění sněhuláka a ledové královny, vyzkoušeli jsme si různé sportovní disciplíny olympijských her, či se zaposlouchali do krásného pohádkového příběhu od H.Ch. Andersena o putování obětavé Gerdy za záchranou kamaráda Káje do království věčné zimy.
                                                                                                                                                       Iva Friedbergová

 • Okresní kolo olympiády v českém jazyce

  Ve čtvrtek 1. února 2018 se v prostorech ZŠ a MŠ Melantrichova v Prostějově konalo okresní kolo již tradiční olympiády v českém jazyce.

  Hodnocení odborné poroty, jejíž součástí byla i naše p. uč. Krupičková, se podrobilo celkem 42 žáků. Z naší školy se soutěže zúčastnily výherkyně školního kola Kateřina Kocourková z 8. B a Hana Burgetová z 9. A. Obě zabojovaly úspěšně i v kole okresním, kde se Hanka umístila na krásném 11. místě a Katka na 24. místě. Oběma patří velké díky za projevenou snahu i píli v obou kolech a přejeme mnoho štěstí jim i ostatním žákům příští rok.

  Ondřej Čáp

 • VIDA! science centrum

  V úterý 6. února se žáci 6. tříd (vybrání žáci ostatních ročníků) zúčastnili exkurze v science centru VIDA! v Brně. Našli zde zalíbení všechny „vědátorské“ a přírodovědné duše a vlastně i ti, kteří vědě moc neholdují. VIDA! není zastaralé muzeu, ale velice interaktivní centrum. Žáci se dozvěděli více o světě kolem nás. Vyzkoušeli si těžkou práci reportéra počasí až po práci záchranářů při resuscitaci. Žáci rozpoutali tornádo, vyzkoušeli si, jak vidí například hmyz, vešli do zvětšeného srdce, zahráli si na opraváře aut i práci převodovky. Zkrátka zkoušeli, poslouchali, viděli a snad i zapamatovali zákonitosti přírody. Zúčastnili se programu „Barevná chemie“. Za pomocí animátorek, které jim ukázali zajímavé a nenáročné pokusy, viděli různé chemické reakce. Na závěr proběhla Science show na téma ZVUK. Mistr zvuku jim přiblížil princip šíření zvuku a to nejen ve vzduchu. 
  Myslím si, že Jan Amos Komenský by se dmul pýchou, protože tahle parta lidí dělá opravdu školu hrou. Není důležité vidět, ale hlavně zažít. 

  Anna Lovichová, Aneta Franzová
   

 • Vysvědčení v 1. B - 31. 1. 2018

  Do galerie Vysvědčení v 1. B - 31. 1. 2018 byly přidány fotografie.

 • Vysvědčení v 1. A - 31. 1. 2018

  Do galerie Vysvědčení v 1. A - 31. 1. 2018 byly přidány fotografie.

 • Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Rozvrhy byla aktualizována
 • Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Suplování byla aktualizována
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce

  Dne 17. ledna proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Soutěž se skládala z poslechové části a poté z konverzace na vylosované téma, např. Health and fitnessTravellingClothes and shoppingHolidays nebo Seasons of the year. Všichni zúčastnění žáci předvedli skvělé výkony. Na prvním místě skončili Nella Kučerová a Kristián Olšer z 9. A, kteří budou naši školu reprezentovat i v okresním kole této soutěže.

  Alice Košárková

 • 17. 1. 2018

  Aktualizovali jsme modul Školská rada

stránka:

Kontakt

 • Masarykova základní škola a mateřská škola Nezamyslice
  1. máje 234
  79826 Nezamyslice
 • (+420) 582 388 120

Fotogalerie

Zvonění na ZŠ

Hodina Čas
1. hodina 7:30-8:15
2. hodina 8:25-9:10
3. hodina 9:30-10:15
4. hodina 10:25-11:10
5. hodina 11:20-12:05
6. hodina 12:10-12:55
7. hodina 13:00-13:45
8. hodina 13:50-14:35

 

Počítadlo návštěv

TOPlist

Pátek 20. 4. 2018